Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Prezident České republiky navštívil za tři dny třináct míst na Vysočině

prezident České republiky
Třídenní návštěva prezidentského páru na Vysočině (13. – 15. září 2010) byla originálně postavena tak, aby nekopírovala předchozí tři pobyty Václava Klause v regionu. Plánování trasy a míst trvalo téměř tři měsíce a výběr nebyl vůbec lehký. Třináct zastavení na Vysočině znamenalo zařadit do programu návštěvy měst, jejich památek, představit některé regionální výrobce jedinečných produktů, setkat se s občany i zástupci místních samospráv.
 

 
 

Program prezidenta České republiky a Livie Klausové začal 13. září 2010 v Ledči nad Sázavou, následovala Světlá nad Sázavou a zastavení v „oživeném“ podniku tradiční výroby skla. Sochu poutníka odhalil prezident České republiky u poutního místa Křemešník a ve městě rekordů a kuriozit – v Pelhřimově svou přítomností podpořil start nového rekordu a setkal se s místními seniory. Po zastavení v Černovicích, kde vítali prezidentskou kolonu zbrojnoši, čekalo setkání s prezidentem také zhruba šedesátku regionálních podnikatelů, a to na hradě Roštejn, kde došlo i na kulinářskou přehlídku regionálních potravin.

 

Druhý den na Vysočině navštívil Václav Klaus nové Krajské ředitelství Policie ČR a setkal se s jeho zaměstnanci, jeho manželka si prohlédla Dětské centrum v Jihlavě, společně pokračovali do Ratibořic, kde byla na kozí farmě manželů Dobrovolných připravena diskuze s regionálními zemědělci. Kromě setkání s občany Jemnice byl pan prezident zasvěcen do výroby čaje a jeho manželka navštívila děti z dětského domova. Návštěva Nové Říše byla spojená s prohlídkou kláštera a kostela včetně dochované a pečlivě udržované knihovny.

 

Poslední den na Vysočině začal pro prezidentský pár setkáním se zastupiteli kraje Vysočina a také besedou se studenty Gymnázia Jihlava. Při procházce historickým centrem krajského města došlo i na zastávku v provozovně nabízející ručně vyráběné pralinky, na prohlídku kostela sv. Jakuba a setkání se zastupiteli města Jihlavy. Prezidentská kolona zamířila poté do Nového Města na Moravě. Zdejší tradiční výroba lyží a pravidelná pořádání mistrovských podniků v zimních sportech nemohly zůstat bez povšimnutí. Za občany Vysočiny se s prezidentem České republiky a paní Livií rozloučili v Netíně.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2010 / 16.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies