Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Prezident České republiky navštívil za tři dny třináct míst na Vysočině

prezident České republiky
Třídenní návštěva prezidentského páru na Vysočině (13. – 15. září 2010) byla originálně postavena tak, aby nekopírovala předchozí tři pobyty Václava Klause v regionu. Plánování trasy a míst trvalo téměř tři měsíce a výběr nebyl vůbec lehký. Třináct zastavení na Vysočině znamenalo zařadit do programu návštěvy měst, jejich památek, představit některé regionální výrobce jedinečných produktů, setkat se s občany i zástupci místních samospráv.
 

 
 

Program prezidenta České republiky a Livie Klausové začal 13. září 2010 v Ledči nad Sázavou, následovala Světlá nad Sázavou a zastavení v „oživeném“ podniku tradiční výroby skla. Sochu poutníka odhalil prezident České republiky u poutního místa Křemešník a ve městě rekordů a kuriozit – v Pelhřimově svou přítomností podpořil start nového rekordu a setkal se s místními seniory. Po zastavení v Černovicích, kde vítali prezidentskou kolonu zbrojnoši, čekalo setkání s prezidentem také zhruba šedesátku regionálních podnikatelů, a to na hradě Roštejn, kde došlo i na kulinářskou přehlídku regionálních potravin.

 

Druhý den na Vysočině navštívil Václav Klaus nové Krajské ředitelství Policie ČR a setkal se s jeho zaměstnanci, jeho manželka si prohlédla Dětské centrum v Jihlavě, společně pokračovali do Ratibořic, kde byla na kozí farmě manželů Dobrovolných připravena diskuze s regionálními zemědělci. Kromě setkání s občany Jemnice byl pan prezident zasvěcen do výroby čaje a jeho manželka navštívila děti z dětského domova. Návštěva Nové Říše byla spojená s prohlídkou kláštera a kostela včetně dochované a pečlivě udržované knihovny.

 

Poslední den na Vysočině začal pro prezidentský pár setkáním se zastupiteli kraje Vysočina a také besedou se studenty Gymnázia Jihlava. Při procházce historickým centrem krajského města došlo i na zastávku v provozovně nabízející ručně vyráběné pralinky, na prohlídku kostela sv. Jakuba a setkání se zastupiteli města Jihlavy. Prezidentská kolona zamířila poté do Nového Města na Moravě. Zdejší tradiční výroba lyží a pravidelná pořádání mistrovských podniků v zimních sportech nemohly zůstat bez povšimnutí. Za občany Vysočiny se s prezidentem České republiky a paní Livií rozloučili v Netíně.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2010 / 16.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies