Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nové kuchyně se dočkali studenti střední školy v Havlíčkově Brodě

Nové kuchyně se dočkali studenti střední školy v Havlíčkově Brodě
Zbrusu nový vzhled během dvou prázdninových měsíců dostala nová učebna a zároveň stravovací místnost pro studenty gastronomických oborů Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě. Zrekonstruovaná místnost byla slavnostně otevřena a předána studentům ve středu 8. září. 2010 Marií Kružíkovou, radní kraje Vysočina pro oblast školství. Celková rekonstrukce byla vypočtena na 5,2 miliónů korun z čehož samotné gastronomické vybavení bylo pořízeno za 1,5 miliónů korun.
 

 
 

Rekonstrukce stávajícího objektu kuchyně v areálu školy Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod, ul. Bratříků s odloučeným pracovištěm Kyjovská ul. byla realizována jako prostor pro vybudování učebny odborného výcviku gastronomických oborů vzdělávání školy a zároveň jako výdejna stravy pro žáky umístěné v tamní škole.

Škola měla v současnosti k dispozici pouhé 2 učebny odborného výcviku na pracovišti Bratříků – kuchyňky, každou s kapacitou 8 žáků. Učebny byly vybudovány v roce 1990 pro potřeby oboru Rodinná škola ze dvou pokojů na Domově mládeže. V současné době už toto pracoviště nevyhovovala ani technologicky ani kapacitně. Rozvody ZTI i zařízení učeben byly technicky velmi opotřebované. Oprava starých prostor by byla velmi nákladná a některé nedostatky – nízké stropy, malou kapacitu učeben nebylo možno ve stávajících prostorách vůbec řešit. Zřizovatel kraj Vysočina podpořil tedy koncepci školy, v které se počítalo, že teoretická výuka bude umístěna na pracovišti Bratříků a praktická výuka na pracovišti Kyjovská.

Původní stávající, nevyhovující kuchyně v ul. Bratříků z r. 1985 ukončila svoji činnost k 31.5.2010 z důvodů hygienických nedostatků a nevyhovujícího stavebně technického stavu. Po provedené rekonstrukci vnitřních prostor  kuchyně s jídelnou včetně nové gastrotechnologie byla akce ke konci prázdnin ukončena. Práce sestávaly z provedení změny vnitřní dispozice, nové rozvody ZTI, elektroinstalace, nová vzduchotechnika, nová plastová okna, podlahy apod. Součástí stavebních prací bylo i vybudování  nového sociálního zázemí pro zaměstnance kuchyně. Na ukončenou akci bylo vydáno souhlasné stanovisko orgánu ochrany veřejného zdraví – Krajské hygienické stanice, územní pracoviště Havlíčkův Brod.

Na tuto akci bylo vypsáno výběrové řízení, kterého se zúčastnilo 5 firem bylo jediné kritérium a to cena. Zakázku vyhrála firma Stavointerier s.r.o., Havlíčkův Brod . Náklady na tuto stavbu byly :  5.200 mil. Kč vč. DPH. Z této částky jsou náklady na vlastní gastrotechnologii  1.500 mil.  Kč. Termín zahájení akce byl 1. 6. 2010 a  akce ukončena  k 20. 8. 2010.

 

 

Nové kuchyně se dočkali studenti střední školy v Havlíčkově Brodě

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.9.2010 / 9.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze