Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rodinné pasy s novým rekordem

Rodinné pasy s novým rekordem
Uplynulý víkend Westernové městečko Šiklův mlýn prožilo dosud největší setkání „Rodinné pasy na Divokém západě“. Byl to krásný a slunečný den, plný zábavy a soutěží. Těžko popsat v několika řádcích vše, co zde proběhlo. Pozorně čtěte, ať víte co se dělo a čeho se může zúčastnit i Vy v roce 2011 a prožít tak v pořadí již 5. ročník této skvělé akce. Máte se na co těšit.
 

 
 

Setkání „Rodinné pasy na Divokém západě“ se konalo letos již po čtvrté. Protože v minulém roce neměli organizátoři štěstí na počasí, doufali, že slibovaná předpověď vyjde a sluníčko bude hřát. A stalo se, v sobotu 21. srpna byl krásný letní den. Přijet mohl každý, jak registrovaná rodina nebo i ta, která ještě slevovou kartu nevlastní – registrace na místě je vždy pro „nováčky“ připravena.

Největší akce Rodinných pasů proběhla pod záštitou představitelů kraje Vysočina. Nemohl proto chybět její hejtman, Jiří Běhounek, a patron projektu, radní Petr Krčál. Akci podpořili i další radní a vedoucí kraje Vysočina. A nejen oni. Zastoupeny byly i další lokality, kde projekt funguje. Za Jihomoravský kraj byl přítomen člen Rady JMK, Jiří Altman a patronka projektu, Marie Cacková. Svoji podporu přijel vyjádřit i Václav Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Již před samotným začátkem setkání se velmi rychle plnilo parkoviště a směrem k Rodeo aréně se doslova valily zástupy. Rodiče s dětmi se nemohli dočkat, takže i před oficiálním začátkem v deset hodin se už soutěžilo. Neutuchající zájem provázel jak všechny soutěže, tak i vystoupení. Těch byla celá řada, počínaje od akční podívané kaskadérů, westernového divadla až po přehlídky oblíbených zvířátek.

 

Prvním velkým vystoupením s velkým V byl recitál Jaroslava Uhlíře. Celým areálem Westernového městečka se nesly tóny z takových nezapomenutelných pohádek jako „Princové jsou na draka“, Tři veteráni“, „Ať žijí duchové“ nebo z jedinečného filmu „Vrchní, prchni“. Málo kdo ví, že i hit „Holubí dům“ patří do jeho autorské dílny. Že šlo o zážitek na celý život, potvrzovala i atmosféra. Zpívali opravdu všichni.

Soutěže k Rodinným pasům a setkání patří již tradičně. Jinak tomu nebylo ani letos. Soutěžit mohli nejen děti, ale i dospělí. Jmenujme jen několik „disciplín“ - střelba z luku, hod tomahavkem, jízda na elektrickém býku apod. Nechyběly ani atrakce jako skákací hrad, trampolíny nebo oblíbené malování na obličej, kde se „dveře netrhly“. Kdo měl štěstí, byl vylosován a za své snažení nebo umění dostal hodnotné věcné dary.

Opravdovým zážitkem byl v 16 hodin koncert Bratří Nedvědů. Po dlouhé době totiž vystoupili František a Jan na společném pódiu. Zaznělo několik desítek písniček, které znají snad všechny věkové generace. Na co ale „muselo“ dojít, byl přídavek, ve kterém zopakovali své největší hity.

 

 

Rodinné pasy s novým rekordem

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 31.8.2010 / 31.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze