Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na krajský úřad nejen s administrativou, ale i za uměním

Na krajský úřad nejen s administrativou, ale i za uměním
V současné době sídlo kraje Vysočina v Jihlavě nabízí veřejnosti kromě obvyklé veřejné služby také zpestření stráveného času v podobě pěti zajímavých expozic.
 

 
 

Přímo ve vestibulu hlavní budovy je možno si do konce září prohlédnout ukázku výrobků z výtvarných dílen Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Ve foyer budovy kongresového centra upoutají pozornost zcela jistě dvě busty Gustava Mahlera. Toto zajímavé ztvárnění hmatového modelování „Gustav Mahler rukama nevidících“ je součástí cyklu připomínkových akcí k 150. výročí umělcova narození, které si v letošním roce na Vysočině připomínáme.

 

Až do 8. září 2010 je v expoziční nabídce úřadu unikátní výstava Václava Vašků „Tváře uranu“. Obrazy zachycují proces těžby uranu a současně dokumentují její neblahý vliv na životní prostředí a krajinu celkově.

Vyšší patro krajského kongresového centra patří až do konce srpna vrcholkům hor. Známý horolezec Radek Jaroš prostřednictvím fotografie zprostředkovává jedinečný zážitek - pohled na štíty majestátných velehor. V posledním patře je umístěna až do konce září přehlídka „Mosty a lávky kraje Vysočina“. Toto netradiční téma zpracoval, ve spolupráci s krajským odborem kultury a památkové péče, Doc. PhDr. Dušan Josef, Csc., autor několika odborných publikací věnovaných mostům. 

 

Všechny výstavy je možno shlédnout i mimo úřední hodiny, nejlépe od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.8.2010 / 18.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze