Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Šest obcí z kraje Vysočina projevilo zájem o účast v pilotním zavedení nových webových služeb pro občany na základě finského modelu Valma

Šest obcí z kraje Vysočina projevilo zájem o účast v pilotním zavedení nových webových služeb pro občany na základě finského modelu Valma
Ve dnech 10. – 11. 8. 2010 se v Telči v prostorách Hotelu u Hraběnky uskutečnil 2. lokální workshop projektu eCitizen II, který je financován z programu Interreg IVC a jeho hlavním cílem je rozvoj služeb eGovernmentu zaměřených na občany v partnerských městech a krajích EU. Na workshopu se sešli zástupci krajské samosprávy, obcí kraje Vysočina i zástupci privátního a akademického sektoru, aby se seznámili s předpokládanými výstupy projektu a jejich možného uplatnění v rámci místních samospráv.
 

 
 

Na workshopu byl účastníkům představen program Interreg IVC, projekt eCitizen II a model VALMA finského města Tampere, který by měl být v upravené podobě implementován v těch obcích kraje Vysočina, které o pilotní testování služeb eParticipace projevily zájem. V současné době se jedná o Nové Město na Moravě, Náměšť nad Oslavou, Velké Meziříčí, Okříšky, Humpolec a Třebíč .

 

Workshop pokračoval představením technologického zázemí kraje Vysočina a vybraných obcí s důrazem na služby eParticipace. V odpoledním bloku pak došlo k setkání zástupců IT oddělení obcí, které projevily zájem o transfer modelu VALMA a členů projektového týmu eCitizen II. Výsledkem živé diskuse byla dohoda o vzájemné spolupráci na navržení systému implementace modelu VALMA. Zástupci vybraných obcí se pak společně s členy projektového týmu vypraví v září na studijní cestu do finského Tampere.

 

Radní pro informatiku kraje Vysočina, Zdeněk Ryšavý, k tomu poznamenává:

„Informatika a využívání moderních technologií je jednou z dlouhodobých priorit kraje Vysočina, na které spolupracujeme s městy a obcemi. Zavádění prvků eParticipace – česky řečeno zapojování veřejnosti do rozhodování samospráv prostřednictvím informačním technologií, např. internetu pokládám za velmi důležité pro rozvoj občanské společnosti.  Kraj Vysočina tuto oblast využití ICT maximálně podporuje a sám jde obcím příkladem. Projekt eCitizen II může významnou měrou přispět k rozvoji služeb eParticipace na Vysočině; velmi důležité bude vhodné navržení a pilotní testování některých  nových elektronických služeb, inspirovaných  modelem VALMA. Věřím, že občané kraje Vysočina budou tyto služby, které jim umožní přímo ovlivňovat rozhodovací procesy místních samospráv, hojně využívat“.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.8.2010 / 18.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze