Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Cestáři na Vysočině dokončili první etapu obnovy alejí

Cestáři na Vysočině dokončili první etapu obnovy alejí
Po třech měsících práce skončila první etapa projektu Revitalizace alejí. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny uspěla v Operačním programu Životní prostředí s pilotním projektem, který v několika etapách může pomoci až desítkám alejí v regionu. Na konci července byly obnoveny první aleje: podél silnice z Boňkova do Herálce a z Tisu až na křižovatku. „Náklady na potřebnou revitalizaci více než tří stovek vzrostlých stromů dosáhly výše 2,75 milionů korun,“ uvedl Aleš Fučík náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.
 

 
 

„Letošní drsná zima se výrazným způsobem podepsala na poškození dřevin, v důsledku to znamenalo, že jsme museli vykácet, po dohodě s odborníky, o něco více stromů, než jsme plánovali,“ informoval Aleš Fučík Mezi Boňkovem a Herálce ošetřili pracovníci specializované firmy 135 stromů a v aleji u obce Tis prošlo ozdravnou kůrou 167 stromů.

 

Další revitalizace alejí kolem krajských komunikací je v plánu na podzim - v období vegetačního klidu. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny opět požádá o spolufinancování OP Životní prostředí. V tuto chvíli je aktuálních dalších devět projektů týkajících se všech okresů Vysočiny.  Péče o aleje bude pokračovat i v příštím roce. „Máme zájem na tom, aby dřeviny v blízkosti silnic neohrožovaly běžný silniční provoz ve svém bezprostřední okolí, ale jsme si vědomi, že zdravotní stav vegetace ovlivňuje i hustota silniční dopravy. Pokud jsme schopni péči o dřeviny zajistit za podpory evropských fondů a navíc tak vytvořit i nová pracovní místa, má tato aktivita nediskutovatelný význam,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

 

  • Více informací Aleš Fučík, Krajská správa a údržba silnic Vysočina, tel.: 567 117 162
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 12.8.2010 / 12.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze