Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hvězdná Montserrat Caballé zahájila Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského

Hvězdná Montserrat Caballé zahájila Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského hostí Vysočina po dvanácté. Zámecká zahrada v Jaroměřicích nad Rokytnou se v sobotu 7. srpna 2010 stala rájem pro milovníky vážné hudby. Zahajovací koncert nabídl ochutnávku z repertoáru světoznámé španělské sopranistky Montserrat Caballé. Pozvání na slavnostní galavečer tradičně přijal hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, který prohlásil festival za zahájený.
 

 
 

Každoročně přivádí na svůj hudební festival Petr Dvorský světoznámé hvězdy operního nebe.

Na letošním zahajovacím koncertě vystoupila španělská operní diva Montserrat Caballé. Snad největší operní pěvkyně současnosti, dokázala jako jedna z mála skloubit operu s populárním žánrem. Caballé doprovázela její dcera. Společně vystoupily a zapěly známé árie. Mezi hlavními účinkujícími se samozřejmě objevil Petr Dvorský a jeho bratr Jaroslav Dvorský.

 

Po koncertě při společném setkání předal hejtman Vysočiny Jiří Běhounek Monserrat Caballé limitovanou Pamětní stříbrnou minci vydanou k 150. výročí narození Gustava Mahlera spolu s grafickým listem Gustava Mahlera. „Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského považuji za vrchol kulturního dění v kraji Vysočina. I přes nepřízeň počasí byla účast veřejnosti neuvěřitelná, atmosféra skvělá a zážitek neopakovatelný,“ dodal Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina.

 

Pro velký zájem museli pořadatelé rozšířit technické zázemí na maximum. Bylo pořízeno několik tisíc nových židlí a navíc bylo vystavěno několik metrů vysoké hlediště od specializované firmy. Technickou podporu zvuku zajišťovala hudební technika vypůjčena ze zahraničí. I přes snahu pořadatelů zajistit maximální dodávku energie pro energeticky náročnou aparaturu, technika při společném vystoupení pěvkyň selhala a celý areál se ponořil na 15 minut do tmy. Španělské dámy Caballé profesionálně zachovaly klid a pomocí jediného mikrofonu během nutné přestávky bavily publikum svojí rozvernou konverzací.

 

Pro příznivce vážné hudby je zde připraven stručný program:

 

AVEN BACHTALE – Buďte šťastní

Pátek 13. sprna 2010 ve 20:00 hod na nádvoří Dalešického pivovaru (u Třebíče)

 

PARIS, PARIS

Sobota 14. sprna 2010 ve 20:00 hod v zámecké zahradě Jaroněřice nad Rokytnou

 

BAROKNÍ SKVOSTY

Čtvrtek 19. sprna 2010 ve 20:30 hod na zámku Telč na hlavním nádvoří

 

Příjemnou společnost na prvním zahajovacím koncertě dělal hostům krajský promotým, který příchozí přívítal a popřál přijemně strávený večer. Návštěvníci měli možnost navštívit krajský promostan, kde bylo možné získat zajímavé informace o kraji Vysočina.

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 11.8.2010 / 11.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze