Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Středoškoláky na Vysočině bude druhým rokem vyučovat lektor z partnerského regionu Champagne-Ardenne

Středoškoláky na Vysočině bude druhým rokem vyučovat lektor z partnerského regionu Champagne-Ardenne
Nový školní rok zahájí na Vysočině nejen téměř 67 tisíc studentů a žáků, ale i jejich pedagogové a s nimi i nová francouzská lektorka. Lektorka francouzského jazyka Clémence Sublet z partnerského regionu Chanpagne Ardenne bude vyučovat na celkem pěti krajských středních.
 

 
 

„Jsem velice ráda, že se podařilo lektorskou spolupráci z loňského roku prodloužit i pro nastávající školní rok 2010/2011. Stále nás kontaktují další střední školy, které projevily o tento projekt veliký zájem. Bohužel spolupráce s Champagne-Ardenne prozatím zahrnuje jen jednu osobu, která k nám dorazí už koncem prázdnin. Ale věřím, že dokážeme projekt do budoucích let rozšířit o další lektory, a tím uspokojíme velkou poptávku,“ dodala Marie Kružíková, krajská radní pro oblast školství.

 

Lektorka Clémence Sublet vystudovala Univerzitu v Nancy se specializací na výuku francouzštiny pro cizince. Učitelka bude působit na těchto středních školách v kraji Vysočina:

  • Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
  • Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí
  • Gymnázium Jihlava
  • Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava
  • Vysočina Education, školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Kraj Vysočina má zájem o další rozšiřování výuky cizích jazyků na středních školách. I z tohoto důvodu neomezuje tento projekt pouze na studenty středních škol, ale rozšiřuje jej i na jejich pedagogy. Pro ně bude organizovat výuku s lektorem Vysočina Education, p. o.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 11.8.2010 / 11.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze