Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stanovisko Rady kraje Vysočina k událostem v Nemocnici Pelhřimov

Rada kraje Vysočina se v posledních dnech soustavně zabývá ekonomickou situací krajské Nemocnice Pelhřimov. Vedení kraje Vysočina, krajský odbor zdravotnictví a nové vedení nemocnice díky přijatým opatřením nalezly uspokojivé řešení hrozící finanční krize v nemocnici a i díky operativně hledaným úsporám a kontokorentnímu úvěru je nemocnice schopna dalšího plného provozu. Členové Rady kraje Vysočina jsou přesvědčeni, že díky aktivitě všech zaměstnanců bude nemocnice nadále poskytovat zdravotnickou péči v plném rozsahu a bez zvyšování svého dluhu.
 

 
 

Už během tohoto týdne se podařilo nemocnici vyřešit očekávanou absenci finančních prostředků na běžných účtech. Velmi mě proto rozladily nepodložené spekulace o omezení odborné nemocniční péče nebo fámy o hromadném propouštění specialistů a středního zdravotnického personálu.

 

V příštím týdnu je připraveno setkání členů rady kraje a odboru zdravotnictví s pracovníky krajské Nemocnice Pelhřimov, na němž budou předány nejen detailní informace o hospodaření nemocnice, ale také popsány možnosti dalšího řešení ekonomiky a provozu nemocnice. Kromě postupů, které navrhuje Rada kraje Vysočina, očekáváme na tomto setkání i předložení návrhů ze strany vedení nemocnice, jednotlivých oddělení i zaměstnanců, které povedou k hlubší stabilizaci nelehké situace nemocnice.

 

Jsem přesvědčen, že je v zájmu všech najít východiska a společnými silami je realizovat.

 

  • MUDr. Jiří Běhounek
    hejtman kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2010 / 30.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze