Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině přibude v zimě více udržovaných úseků silnic

Na Vysočině přibude v zimě více udržovaných úseků silnic
Krajští silničáři budou letos v zimě udržovat více kilometrů komunikací. Dílčí úpravy v kilometráži údržby se týkají silnic na havlíčkobrodsku a třebíčsku. Kraj Vysočina během zimních měsíců udržuje cca 93 % vlastních komunikací. „Pokud dojde k vyřazení komunikace z udržovaných úseků, pak vždy existuje plnohodnotná náhrada spojení obce s hlavní silnicí, u které je zajištěna údržba,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Nově krajští radní rozhodli o ošetřování silnice III/34610 mezi obcí Jiříkov - obcí Jilém a silnice II/151 v okolí obce Domamil (okr. Třebíč). „Důvodem je zvýšení užívání komunikace způsobené rekonstrukcí silnic v dané oblasti,“ zdůvodnil rozhodnutí rady kraje Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a doplnil: „Kilometr zimní údržby na krajských silnicích vychází zhruba na 44 tisíc korun. Jde však o velice orientační částku. Při jejím výpočtu hrají roli například konkrétní lokalita, způsob údržby, povětrnostní podmínky a intenzita sněhových přeháněk.

 

Počty kilometrů neudržovaných úseků silnic v našem regionu během zimních měsících klesají. Kraj vlastní více než čtyři a půl tisíce kilometrů silnic druhých a třetích tříd, jejichž údržba je financovaná z krajského rozpočtu. Celkový počet neudržovaných komunikací v zimních měsících činí 293,3 kilometrů, tedy pouhých 6,42 procent z celkového počtu.

 

Okres

Km

Okres Havlíčkův Brod

75,693

Okres Jihlava

23,385

Okres Pelhřimov

44,928

Okres Třebíč

72,935

Okres Žďár na Sázavou

76,359

Tab.: 1 Kilometráž úseků, které nejsou během zimy na Vysočině udržované (zdroj: Krajský úřad kraje Vysočina)

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.7.2010 / 27.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze