Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Záchranáři z Vysočiny patří mezi elitu v České republice

Záchranáři z Vysočiny patří mezi elitu v České republice
Kouty nad Desnou hostily na konci května 14. ročník soutěže záchranných týmů Rally Rejvíz. Třebíčský trojčlenný tým Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina obsadil na této ojedinělé akci přední příčky. Soutěž se skládala z 27 dovednostních disciplín a zúčastnily se jí bezmála tři desítky posádek z deseti zemí světa.
 

 
 

Rally Rejvíz patří mezi odborné soutěže. Cílem však není vyhrát, ale především zúčastnit se a získat nové informace a zkušenosti od ostatních kolegů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Náročnost úkolů se odvíjí od toho, zda je u simulovaného výjezdu sanitky přítomen i lékař, nebo je tým složen pouze ze zdravotníků-záchranářů. Od týmů se očekávala nejenom dobrá fyzička, ale také i psychické zvládnutí obtížných situací. Příkladem toho jsou úkoly typu: slaňování ze skály k rodící ženě, výjezd k dítěti v bezvědomí a pozdější zjištění úmrtí, ale i zásah u hromadné havárie automobilů s agresivními účastníky a jiné.

 

Posádka oblastního střediska Třebíč ZZS kraje Vysočina ve složení MUDr. Jan Polách, záchranář Lukáš Bača a řidič Miroslav Bláha obsadila první místo v disciplíně kardiopulmonální resuscitace – oživovací technika při srdeční zástavě. Celkové páté místo třebíčské posádky v soutěži podtrhuje všestranné dovednosti a zkušenosti při záchraně lidského života.

 

„Pro všechny záchranáře má tato soutěž veliký přínos co se týče předávání informací, ale i získávání nových zkušeností z neobvyklých úkolů, se kterými se mohou záchranáři v praxi setkat. Těší mě úspěchy posádek z našeho kraje, které potvrzují tvrdou práci a neustálé zdokonalování se v záchraně lidského života,“ komentovala výsledky kolegů Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.7.2010 / 26.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze