Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do boje o nejzajímavější turistické aktivity se zapojila i vyhledávaná místa z Vysočiny

turistka
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými nabídkami www.kudyznudy.cz, vyhlásila letos už druhý ročník soutěže „Ceny Kudy z nudy 2010“. V užším výběru figuruje i desítka turistických cílů z Vysočiny. Veřejné hlasování skončí až 31. srpna. Do konce prázdnin tedy může každý návštěvník stránek http://www.toleti.cz/cenykudyznudy2010/seznam_v.html posunout k vítěztví některou z následujících turistických aktivit našeho kraje.
 

 
 

Jihlavské podzemí je druhé největší na území republiky. Celková délka chodeb činí 25 km a v nejhlubším místě vede trasa 13 km pod povrchem. Návštěvníky nejvíce fascinuje fosforeskující chodba.

Židovská čtvrť v Třebíči je unikátním souborem 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například synagogy, budova židovské radnice nebo chudobinec.

Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce představuje fantastickou expozici kombinovanou atraktivními exponáty, originálními sklepními prostory, středověko-pohádkovým tržištěm a stylovou krčmou s kouzelnou obsluhou a čarodějnými lektvary.

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Během pobytu se můžete zúčastnit masáží, aromaterapie nebo léčivých zábalů. Nechybí také příležitost ke sportovnímu vyžití.

Klášterní komplex v Želivě byl založen již ve 12. století. V padesátých letech zde byl internační tábor pro kněze a řeholníky. Komplex je tvořený množstvím staveb, mezi které patří např. klášter, konvent, opatství, Trčkův hrad či renesanční dům, kde se nachází palírna.

HLINÍKárium v Humpolci, kam se podle známého filmu „odstěhoval Hliník“ je recesistické muzeum, ve kterém shlédnete kromě fotografií a rekvizit s Hliníkem také ukázky z filmu Marečku, podejte mi pero.

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice je druhou nejvýkonnější vodní elektrárnou v České republice. Veřejnost si může prohlédnout výrobní prostory elektrárny a podzemí hráze.

Ovčí farma Agroekofarma Kadeřávek ve Žďárských vrších nabízí ubytování pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Na farmě si můžete vyzkoušet jízdu na traktoru, pohladit jehňátko nebo se věnovat zpracování ovčí vlny.

V Muzeu strašidel Pelhřimov naleznete unikátní naučnou expozici strašidel vyskytujících se v minulosti i současnosti na Vysočině. Můžete se zde za doprovodu hrůzostrašných zvuků zblízka setkat např. s hejkalem, klekánicí a bludičkami.

Když vkročíte do Městského muzea ve Svratce, je to jako byste se vrátili do časů našich babiček a dědečků. Můžete nahlédnout do krámků řemeslníkům, koloniálu nebo posedět ve školní lavici té doby.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.7.2010 / 13.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze