Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny

Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny
Velké změny v letošním roce čekají obyvatele i personál Domova důchodců ve Ždírci. V současné době se stěhují do nově otevřené budovy domova v Havlíčkově Brodě. Přesun je jen dočasný, z důvodů rozsáhlé rekonstrukce současného ždíreckého areálu pro seniory. Budova po rekonstrukci klientům nabídne vyšší komfort – sníží se počet seniorů na pokojích a zároveň každý pokoj bude vybaven vlastním sociálním zařízením. V současné době slouží jedna koupelna s dvěma toaletami patnácti a více seniorům.
 

 
 

Rekonstrukce s sebou nese obtíže, a to z pohledu snížení kapacity stávajícího domova. Z tohoto důvodu se plánuje výstavba  ještě další nové budovy s 56 lůžky, která má sloužit především pacientům s Alzheimerovou chorobou. „Nyní máme pro tyto pacienty 21 lůžek. Evidujeme však velký počet žádostí o přijetí klientů s touto nemocí,“ vysvětlil ředitel ždíreckého Domova důchodců Miroslav Svatoš.

 

V současné době byla schválena finanční podpora ministerstva práce a sociálních věcí. „Náš záměr na rozšíření kapacity domova podepsal v minulých dnech ministr Petr Šimerka s tím, že tato kapacita bude opravdu využita výlučně pro klienty s poruchou mentálních funkcí,“ řekl krajský radní Petr Krčál. Rekonstrukci stávající budovy za více jak 70  milionů už zřejmě nic nebrání. Stavět se začne hned, jakmile proběhne soutěž a bude znám zhotovitel stavby. „Prostředky jsou podepsané ministerstvem, přestavba může začít někdy okolo srpna ,“ dodal Krčál.

 

V současné době řešila rada a zastupitelstvo kraje Vysočina i nabytí pozemků pro realizaci akce “Přístavba k Domovu důchodců Ždírec“. Kraj Vysočina má v úmyslu realizovat akci s výše uvedeným názvem. Jedná se o přístavbu nového křídla jižní části stávajícího areálu Domova důchodců Ždírec. Součástí nově vybudovaných objektů má být i klidová a odpočinková zóna (park) pro klienty domova důchodců, pro níž mají být pozemky získány úplatně z vlastnictví obce Ždírec.

 

„Přístavba umožní vytvoření specializovaného zařízení v kraji Vysočina pro komplexní péči o osoby s výrazným komunikačním a sociálním handicapem. Ve spolupráci s odborem životního prostředí byly zahájeny přípravy pro podání žádosti na revitalizaci těchto pozemků z EU fondů,“ dodal k celé realizaci stavby náměstek hejtmana Libor Joukl, který má ve své pravomoci i majetek kraje.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.7.2010 / 9.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze