Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nová hřiště budou sloužit zejména dětem

Nová hřiště budou sloužit zejména dětem
První prázdninový den prožili děti a jejich rodiče ve Velkém Meziříčí ve slavnostní atmosféře. Na tento den připadlo otevření nové sítě dětských hřišť. Zasloužili se za ně, krom finančních prostředků města, i evropské finanční prostředky z ROP NUTS II Jihovýchod, které společně spravuje kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Výstavba celkem sedmi zbrusu nových dětských hřišť ve Velkém Meziříčí přišli otevřít radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, starosta města Velké Meziříčí František Bradáč a místostarosta Josef Komínek.
 

 
 

Jako první bylo zhotoveno hřiště v ulicích Nová a Nad Jordánkem. Následovalo další v ulici Hornoměstská. Poté v Hliništích, v ulici Bezručova a Čechova. Posledním zhotoveným hřištěm je to největší z nich, jehož součástí je i dětské dopravní hřiště, a to v ulici Oslavická, kde celá slavnost první den prázdnin proběhla. Ve městě je několik sportovišť, která jsou volně přístupná dětem a mládeži, avšak jedná se o sportoviště nevybavená mobiliářem, jako u hřišť nových.

 

„Velké Meziříčí se na výstavbě hřišť podílí společně s dotacemi z Regionálního operačního programu Jihovýchod, který  podporuje dotacemi z Evropského fondu pro regionální rozvoj především investiční projekty realizované v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Celkové finance jsou 6,8 milionů korun, z toho jsou 4,7 milionu korun dotace a zbytek vlastní zdroje města,“ řekl po slavnostním otevření krajský radní Petr Krčál.

 

„Když zde na hřišti vidím tolik dětí říkám si: ´za poměrně málo peněz hodně muziky´. Z toho mám opravdu radost. Hlavně, aby hřiště sloužila dětem co nejdéle v tak pěkném stavu, jako jsou nyní,“ řekl na závěr slavnostního otevření dětských hřišť František Bradáč.

 

Město Velké Meziříčí děkuje všem sponzorům, kteří se na slavnostním otevření podíleli a dále i kraji Vysočina a zdejšímu domu dětí a mládeže.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 7.7.2010 / 7.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze