Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Olympionici za odměnu jedou do Rakouska

Slovník 2
Kraje Vysočina, Jihočeský, Jihomoravský a Dolní Rakousko se dohodly na základě dohody o vzájemné spolupráci na společné organizaci krajských kol olympiády v německém jazyce. „Touto cestou bychom chtěli zatraktivnit nejen její průběh, ale také dát možnost učitelům německého jazyka, kteří se pravidelně na přípravě krajského kola německé olympiády podílí, seznámit se se svými kolegy z Rakouska, načerpat nové zkušenosti či naučit se další metodické postupy,“ uvedla důvody společného postupu krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.
 

 
 

Lákadlem pro žáky a studenty, kteří se učí německy, může být - při postupu do krajského kola nejprve z kola školního a poté okresního - vidina účasti na tzv. Jugendcampu, kterou získají  vítězové krajských kol německé olympiády, a který organizuje již několik let úřad Dolního Rakouska.

 

Přestože jsme s nabídkou pro naše žáky a studenty účastnit se Jugendcampu počítali až pro příští rok, již letos se vybraní vítězové na Jugendcamp podívají, a to hned v prvním týdnu letních prázdnin 3.–10. července. Na akci se naši vítězové setkají i s vítězi z Jihomoravského a Jihočeského kraje a s dalšími mladými lidmi ze zemí jako je Slovensko, Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko, Itálie, Lucembursko, Švédsko, Nizozemí a Rakousko. Pro účastníky je připraven bohatý program jako je například prohlídka Vídně, památek UNESCO ve Wachau, sjíždění hory Semmering na montbicích.

 

  • Alena Mikulíková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel.: 564 602 939
    mail: mikulikova.a@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 23.6.2010 / 23.6.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze