Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina letos podpoří rekordními 17 miliony střední a malé podnikatele

Fond Vysočiny
Prioritami vedení kraje Vysočina je v současné době mimo jiné podpora resp. udržení zaměstnanosti a zvýšení konkurenceschopnosti regionálních firem. Letošní rekordně vysoké podpory přerozdělované v rámci grantů Fondu Vysočiny mají malým a středním podnikům pomoci překlenout období hospodářské recese. Kraj uvolnil za tímto účelem v letošním roce rekordních 17 milionů korun.
 

 
 

„Pro skupinu malých podniků do padesáti zaměstnanců jsme letos na jaře po sedmé vyhlásili grantový program Rozvoj podnikatelů a rozdělili 10 milionů korun. Cílem této letošní první podpory bylo zvýšení konkurenceschopnosti podniků. Konkrétně se jednalo o příspěvky na nákup technologií, nákup strojů a stavební úpravy ve firmách vedoucí k jejich rozvoji. Je pozitivní, že naše podpora vyvolala v podnikatelském prostředí investici ve výši zhruba 35 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast grantové politiky Vladimír Novotný.

 

Úspěšnost tohoto grantového programu dokládají i čísla: Celkem bylo přijato 165 žádostí s požadavkem na 19,7 mil. korun. Jde o grant, který letos dosáhl nejvyššího převisu i nejvyššího počtu žádostí. I proto Zastupitelstvo kraje Vysočina dnes rozhodlo o dalších sedmi milionech, které může kraj na dotacích rozdělit ve druhém kole zmíněného grantového programu.

 

Na pomoc podnikatelům spustil krajský úřad nový internetový portál www.kr-vysocina.cz/pro-podnikatele.asp s aktuálními informacemi z oblasti investičních příležitostí v regionu, veřejných zakázek, Fondu Vysočiny nebo o podnikatelských misích, které kraj připravuje ve spolupráci s hospodářskou komorou.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2010 / 22.6.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze