Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Učí se batikovat, ale také hrát na nejrůznější nástroje

Občanské sdružení Benediktus je sdružení lidí, kteří na základě křesťanských hodnot žijí život ve společenství zdravých lidí a lidí s postižením. Občanské sdružení působí v Chotěboři a klade si za cíl pomáhat lidem s mentálním postižením, objevovat radost z přátelství a ukazovat na vnitřní bohatství těchto lidí se zdravotním postižením. Lidem s postižením nabízí v rámci sociálních služeb osobní asistenci a odlehčovací služby, a to na chotěbořsku a havlíčkobrodsku. Prohlídky prostor, které užívá ke své činnosti v Chotěboři a nedalekém Modletíně, si v pátek 18. června 2010 prohlédli krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál a vedoucí krajského oddělení sociální péče Jiří Bína.
 

 
 

Občanské sdružení trvale pečuje o deset osob s lehkým a středním mentálním postižením. Jeden z cílů sdružení je vybudovat komunitu Archa pro lidi s postižením a pro jejich asistenty v nedalekém Modletíně, kde sdružení zakoupilo dva objekty, které z evropských fondů postupně opravuje a rekonstruuje. Nápaditost a občanská sounáležitost členů sdružení je opravdu obdivuhodná. Pro svoje členy, mentálně postižené, ale i pro veřejnost pořádají celou řadu velmi zajímavých akcí. V poslední době se také zapojili do záchrany kostela v Modletíně. „Byl jsem opravdu velice potěšen, co se dá v některých občanských sdruženích všechno zorganizovat. Sdružení Benediktus si klade za cíl, aby lidem s handicapem nabídlo nejen zajímavou činnost, která je obohatí, ale aby s nimi pracovalo v duchu rovnosti a osobnostního přístupu k člověku. To si myslím, že se jim opravdu daří, a o tom nás při krátké návštěvě jeho členové přesvědčili,“ řekl Petr Krčál.

 

V rámci odlehčovacích služeb nabízí sdružení lidem s postižením práci v řemeslných dílnách a trénink pracovních dovedností. Dílny jsou místem jejich společné práce, tvořivé činnosti, terapií a také místem intenzivních vztahů asistentů a lidí s postižením. Lidé se zde učí vyrábět svíčky, keramiku¸tkát, smaltovat, ale také hrát na nejrůznější nástroje a zpívat. Hrají divadlo a také hojně vystupují na veřejnosti.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2010 / 21.6.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze