Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

V Havlíčkově Brodě byl otevřen nový domov pro seniory

Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě
Budova bývalé chirurgie v areálu havlíčkobrodské nemocnice prošla během šestnácti měsíců kompletní rekonstrukcí za téměř 100 milionů korun a nyní bude sloužit jako domov pro seniory. Celá přestavba historického objektu z 19. století včetně vybavení byla plně hrazena z rozpočtu kraje Vysočina. V první fázi se už během června do nových prostor domova přesunou klienti i zaměstnanci z domova důchodců ve Ždírci u Jihlavy, protože tamní objekt se začne na podzim letošního roku opravovat.
 

 
 

„Stávající dispoziční uspořádání domova ve Ždírci už nevyhovuje standardům při poskytování sociálních služeb a současným požadavkům na kvalitu bydlení. Například chybí bezbariérový výtah, sociální zařízení nejsou součástí pokojů, kuchyň nesplňuje požadované hygienické normy,“ uvedl krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál a doplnil, že přestavbu ve Ždírci nelze provádět za běžného provozu, a proto se klienti i zaměstnanci dočasně přestěhují do prostor nového domova v Havlíčkově Brodě.

 

Nový domov pro seniory, který se nachází v areálu krajské nemocnice v blízkosti centra Havlíčkova Brodu a zároveň v klidové zóně obklopený parkem, nabízí 52 lůžek v 11 třílůžkových, 9 dvoulůžkových a 1 jednolůžkovém pokoji. Kromě toho zde bude fungovat 4 lůžka pro hospicovou péči. Rekonstrukce budovy, která skončila v prosinci 2009, zahrnovala kompletní výměnu střešní krytiny, oken, podlah, bourání stropních konstrukcí, otlučení omítek i výměnu elektroinstalací a rozvodů. Nově bylo přistavěno požární schodiště a dodán lůžkový výtah. K celkové přeměně objektu na moderní a komfortní obytný prostor přispěla i úprava přilehlé komunikace a parkovacích stání.

 

Hejtman Jiří Běhounek při slavnostním uvedení domova pro seniory do provozu řekl: Je dobře, když se chátrajícím budovám vdechne nový život a najdou své uplatnění a dokážou zvýšit kvalitu lidského života. Na druhé straně je však třeba zdůraznit, že základem péče o naše seniory by měli být dostupné sociální služby, rodinné prostředí a mezigenerační odpovědnost.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

V Havlíčkově Brodě byl otevřen nový domov pro seniory

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2010 / 21.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze