Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Třetí reprezentační ples ČR v Bruselu

V pátek 12. února 2010 se v Bruselu pod záštitou předsedy Evropské komise José Manuela Barrosa, premiéra ČR Jana Fischera a vicepremiéra a ministra zahraničních věcí ČR Jana Kohouta uskutečnil 3. reprezantační ples ČR v Bruselu.
 

 
 

Hlavním organizátorem plesu bylo Stálé zastoupení ČR při EU ve spolupráci s několika regiony ČR, včetně Vysočiny, a dalšími institucemi. Narozdíl od loňského roku, kdy byla tato akce koncipována jako slavnostní zahájení Předsednictví ČR v Radě EU, proběhl letošní ples ve skromnějším duchu. Místem konání byl reprezentativní palác Concert Noble. Český ples je nejen nejprestižnějsí akcí, kterou Česká republika již tradičně v Bruselu pořádá, ale i zcela výjimečnou kulturní událostí v Belgii - zemi, která nemá takovou plesovou tradici jako třeba my, či Rakousko. O mimořádném zájmu o Český ples svědčí jak skutečnost, že pozvání přijal mimořádně vysoký počet vrcholných představitelů Evropské unie a České republiky, tak také to, že vstupenky ve volném prodeji byly během několika málo hodin beznadějně vyprodány. K hudbě a tanci hrál Český národní symfonický orchestr, cimbálová skupina Slovácko mladší a po půlnoci potom kapela Gipsy.cz.

 

Pro kraje ČR je ples mimo jiné ojedinělou příležitostí k neformálnímu setkání krajských představitelů s klíčovými osobnostmi z evropských institucí a k vlastní prezentaci. Vedle podávání regionálních produktů měly jednotlivé kraje příležitost prezentovat se formou daru do tomboly. Díky laskavosti dvou sponzorů z Vysočiny - výrobce lyží Sporten Nové Město na Moravě a wellness resortu Svatá Kateřina u Počátek tak mohl kraj Vysočina věnovat lyže Sporten a víkendový pobyt ve Svaté Kateřině. Ceny výhercům předával hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek. Zajímavou náhodou bylo, že šťastná výherkyně získala lyže v den zahájení ZOH ve Vancouveru, kde medailově zazářili i sportovci z Vysočiny. Pobyt na Vysočině, který získali zaměstnanci Evropské komise, zase zapadá do dlouhodobých snah kraje Vysočina o zvýšení povědomí o kraji jako o atraktivní turistické destinaci.

 

Krátký pobyt v Bruselu využila delegace kraje Vysočina také k několika pracovním schůzkám – mj.  s velvyslankyní Stálého zastoupení Milenou Vicenovou a velvyslancem ČR v Belgii Vladimírem Müllerem.

 
Zodpovídá: Mgr. Josef Kodet
Vytvořeno / změněno: 15.2.2010 / 15.2.2010
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze