Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Bertík podpořil dětské domovy na Vysočině

S Bertíkem za dětským úsměvem
Peníze z Bertíků podpoří na Vysočině vzdělání a rozvoj dětí z dětských domovů - značka Albert prostřednictvím již desátého ročníku projektu „S Bertíkem za dětským úsměvem“ věnuje dětským domovům a dalším institucím po celé České republice téměř 15 milionů korun. Zástupci devíti institucí z Vysočiny včera převzali z rukou hejtmana Jiřího Běhounka společně s radní pro školství Marií Kružíkovou a zástupců prodejen Albert finanční dar ve výši 769 125 korun. Za deset let podpořil projekt „S Bertíkem za dětským úsměvem“ stovky partnerských organizací částkou přesahující 67 milionů korun.
 

 
 

„Za celý kraj Vysočina bych rád poděkoval všem, kteří se na projektu podílejí. Dětské domovy si získané prostředky zaslouží a jistě je potřebně využijí,“ řekl během setkání hejtman kraje Vysočina. Důležitost projektu v podpoře dětských domovů v době ekonomické krize potvrzují i zástupci jednotlivých institucí. Mohou realizovat řadu vzdělávacích projektů a oblíbených rozvojových aktivit, které by se bez finanční podpory neuskutečnily. „Za získané peníze z Bertíků plánujeme dětem umožnit letní rekreaci a pobyt mimo dětských domov. Část peněz ve formě příspěvku do života také dostanou děti, kteří opouštějí náš dětský domov,“ uvedl Milan Opravil, ředitel Dětského domova v Telči.

 

Děti z Dětského domova v Rovečném se mohou těšit na nové sportovní vybavení, nové houpačky a průlezky, v Dětském domě v Nové Vsi u Chotěboře se děti mohou těšit na léto, kdy si budou užívat letních pobytových činností a letních táborů, v jihlavském Dětském domově se školou hodlají získané finanční prostředky využít na rozvoj sociálních kompetencí. „Bertíci mají velký význam pro všechny partnerské organizace. Díky vybraným finančním prostředkům mohou tyto příspěvkové organizace pořídit dětem něco navíc. V loňském roce během návštěv v dětských domovech jsem mohla vidět, co všechno se za peníze z Bertíků do dětských domovů pořídilo,“ uvedla radní Marie Kružíková.

 

Projekt Bertíci pomůže v kraji Vysočina dětem z devíti partnerských organizací:

Dětský domov Senožaty                               25 300 Kč
Dětský domov Telč                                      193 288 Kč
Dětský domov se školou, Jihlava               35 640 Kč
Dětský domov Humpolec                             82 815 Kč
Dětský domov Hrotovice                               60 938 Kč
Ústav sociální péče Křižanov                     120 630 Kč
Dětský domov Rovečné                                57 077 Kč
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře       70 400 Kč

Dětský domov Jemnice                               123 037 Kč

 

Zpracováno z tiskové zprávy společnosti Albert.

 

Bertík podpořil dětské domovy na Vysočině

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2010 / 18.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze