Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Magnetická rezonance slouží občanům na Vysočině

Magneticka rezonance
Pacienti z celého kraje Vysočina mají novou možnost vyšetření pomocí magnetické rezonance. Toto vyšetření patří mezi nejmodernější zobrazovací metody. Vyniká především vynikajícím kontrastním rozlišením jednotlivých tkání, tj. schopností odlišit od sebe i tkáně s velmi obdobnou strukturou. V praxi to znamená nejen například vynikající odlišení bílé a šedé hmoty mozkové, ale (a to je důležitější) rozlišení normální tkáně od tkáně postižené chorobným procesem. V tomto ohledu má magnetická rezonance výsadní postavení mezi všemi zobrazovacími metodami.
 

 
 

Přístroj byl instalován v jihlavské nemocnici jako první v kraji Vysočina. Jeho pořízení bylo financováno prostřednictvím Integrovaného operačního programu Evropské unie v rámci dovybavení Komplexního onkologického centra Nemocnice Jihlava.

Využití MR je velmi široké, od klasického zobrazení centrální nervové soustavy po zobrazení cév (MR angiografie), kloubů, orgánů hrudníku (srdce) a břicha či další speciální techniky jako MR spektroskopie, funkční MR mozku, MR zobrazení difůze atd.

Bližší údaje o této metodě a možnostech jejího využití najdete na stránkách jihlavské nemocnice www.nemji.cz nebo přímo na tel. 565 157 281, mobil: 731 430 484.

 
Zodpovídá: Bc. David Talpa
Vytvořeno / změněno: 19.3.2010 / 19.3.2010
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies