Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kardiovaskulární centrum v Jihlavě získá špičkové vybavení

Kardiovaskulární centrum v jihlavské nemocnici by během příštího roku mělo získat špičkové přístroje. Nemocnice byla totiž společně se 16 dalšími zařazena do národní sítě kardiovaskulárních center. Umožní jí to čerpat evropské dotace ve výši 60 milionů korun. Vedení nemocnice teď pracuje na žádosti o dotaci na modernizaci a obnovu přístrojů. ČTK to dnes řekl ředitel nemocnice Josef Čekal.
 

 
 
Jihlavská nemocnice je jediným kardiovaskulárním centrem na Vysočině. "Projekt by měl být schválen do konce letošního roku, přístroje by měly přijít v roce 2011," uvedl. Příjem žádostí končí 2. dubna. Podle Čekala však zatím ani ministerstvo zdravotnictví přesně neuvedlo, jaké přístrojové vybavení bude možné za dotaci pořídit.
 
Nemocnice vybralo ministerstvo zdravotnictví na základě loňského auditu. Takzvaná komplexní kardiovaskulární centra, kterých je v Česku 11, získají po 80 milionech korun. Jihlava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec, Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Ústřední vojenská nemocnice v Praze, kterým chybí v centrech kardiochirurgie, dostanou každá o 20 milionů méně.
 
Ministerstvo zdravotnictví už vytvořilo v minulosti síť onkologických center. Lékaři v nich mají k dispozici díky evropským dotacím špičkovou techniku k léčbě nádorových onemocnění. Stejný scénář použije stát v případě kardiocenter a v dohledné době i plánovaných center pro léčbu cévní mozkové příhody.
 
České nemocnice mají šanci získat z fondů Evropské unie na modernizaci center léčící srdeční choroby celkem 1,4 miliardy korun. Na infarkt či jiná onemocnění srdce zemře v Česku každý rok přes 50.000 obyvatel.
 
Zodpovídá: Bc. David Talpa
Vytvořeno / změněno: 18.2.2010 / 18.2.2010
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies