Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

10. – 14. května 2010: Týden lesů

ilustrační foto
Na řadě míst v republice se v tomto týdnu stejně jako v loňském roce konají akce v rámci Týdne lesů. Cílem je zviditelnění lesnictví a zvýšení obecného povědomí o jeho významu pro společnost. Týden lesů je příležitostí pro nejširší veřejnost navštívit les společně s lesníky a porozumět lépe trvale udržitelnému lesnímu hospodaření.
 

 
 

„Vyhlášený Týden lesů je jednou z příležitostí přiblížit veřejnosti lesní hospodářství, poukázat na jeho význam pro společnost a uvědomit si, že díky péči vlastníků lesa a odborných lesních hospodářů může veřejnost les s jeho prostředím vnímat tak pozitivně“, uvedl Josef Matějek, radní kraje Vysočina pro oblast zemědělství a lesní a vodní hospodářství.

 

Lesy sehrávají v krajině důležitou roli. Jsou stabilizujícím prvkem krajiny, místem pro rekreaci, producentem kyslíku. Lesy jsou zdrojem obnovitelné suroviny – dřeva, které je společností využíváno v mnoha oblastech. V rámci doprovodných akcí pořádal i Krajský úřad kraje Vysočina seminář pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, ale i veřejnost právě s lesnickou tématikou. Zúčastněným byly v rámci tohoto semináře prezentovány aktuální informace vztahující se k lesnímu hospodářství.

Týden lesů, tak jako v minulosti, je i v letošním roce v sídle kraje Vysočina, doprovázen výstavou akcentující lesy. Návštěvníci se tak mohou dozvědět, že rok 2011 byl OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok lesů, připomenout si, že rok 2010 je Mezinárodním rokem biodiverzity, získat základní informace o lesích kraje Vysočina či nahlédnout pod pokličku lesní pedagogiky.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2010 / 13.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze