Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina dnes zahájila provoz sedmnáctého výjezdového staviště záchranky ve Velké Bíteši

ZZS KV Velká Bíteš 1
Rychlejší výjezdy především k nehodám na dálnici D1 umožní krajským záchranářům dnes nově otevřené výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina ve Velké Bíteši. Nově postavené středisko v průmyslové zóně Košíkov začne naostro fungovat už 15. 5. 2010 po zabydlení posádky. Kraj Vysočina během necelého roku splnil slib a na pozemcích, které poskytlo město Velká Bíteš, postavil jednopodlažní přízemní nepodsklepený objekt s hlavním vstupem z boku budovy a dvěma garážovými stáními. Směnný chod výjezdového pracoviště budou zajišťovat zdravotničtí záchranáři ve složení záchranář, řidič – záchranář.
 

 
 

Výjezdové místo Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina (ZZS) ve Velké Bíteši je prvním z řady nově budovaných a připravovaných stanovišť. Další v Jemnici a Přibyslavi budou otevřena do konce letošního června. Činnost resp. výjezdy ze stávajících i nových stanovišť bude dále koordinována Zdravotnickým operačním střediskem ZZS kraje Vysočina v Jihlavě.

 

Výjezdové stanoviště ZZS kraje Vysočina ve Velké Bíteši je už sedmnáctým na území kraje Vysočina. „Celou stavbu střediska hradil kraj Vysočina. Nová stavba přišla na 10,5 milionů korun a vyrostla za osm měsíců,“ řekl náměstek hejtmana Libor Joukl. „Záchranka plní nezastupitelnou roli v systému krajského zdravotnictví. Nové středisko znamená další vylepšení kvality a dostupnosti zdravotní péče nejen pro obyvatele kraje. Je důležité – a to především v blízkosti dálnice D1, aby záchranná služba měla optimální podmínky pro plnění svých povinností,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, který společně se starostou Velké Bíteše Miroslavem Báňou přestřihl pásku a předal výjezdové stanoviště do užívání záchranářů.

 

Vedení kraje Vysočina děkuje všem, kteří mají podíl na vybudování nového stanoviště ZZS, dále vedení města Velká Bíteš, které zajistilo potřebné pozemky vč. projektové dokumentace a vedení ZZS kraje Vysočina, které bude řídit a koordinovat chod nové záchranky.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Vysočina dnes zahájila provoz sedmnáctého výjezdového staviště záchranky ve Velké Bíteši

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2010 / 12.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze