Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Datové schránky ušetřily kraji letos už 350 tisíc korun

datové schránky
Za první čtyři měsíce letošního provozu datových schránek ušetřil kraj Vysočina na poštovních službách 350 tisíc korun. Doručení datové zprávy je na rozdíl od komunikace e-mailem garantováno státem, je levnější a rychlejší než například doručování listovních zásilek poštou. Od září, kdy kraj Vysočina aktivoval vlastní schránku, již odeslali úředníci 27600 zpráv, 5500 jich krajská podatelna přijala.
 

 
 

"Na každý pracovní den průměrně připadá 328 odeslaných elektronických zpráv. Krajská datová schránka naopak denně přijme přibližně 70 zpráv," vyčíslil krajský radní pro informatiku Zdeněk Ryšavý a dodal, že úřad s úsporou na poštovném počítal již při sestavování letošního rozpočtu.

 

Na území kraje Vysočina v současné době aktivně využívají datovou schránku již téměř všechny obce. "Pokud se objeví problém, obsluha krajského kontaktního centra je připravena okamžitě konzultovat konkrétní problém, a to telefonicky nebo přímo na obecním úřadě," připomněl Zdeněk Ryšavý. Nejčastějšími důvody nepoužívání datových schránek obcemi jsou problémy s výpočetní technikou nebo zdrženlivost k novým metodám výkonu veřejné správy.

 

KONTAKTNÍ CENTRUM KRAJE VYSOČINA

800 809 809

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2010 / 28.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze