Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj rozdělí 670 tisíc mezi 92 obcí na údržbu příkopů kolem silnic

ilustrační foto
Více než 670 tisíc korun z krajského rozpočtu si rozdělí 92 obcí na Vysočině. Použijí je na údržbu veřejné zeleně na veřejných prostranstvích v průjezdních úsecích obcí podél silnic II. a III. tříd. Na údržbu příkopů a náspů kolem silnic kraj Vysočina obcím přispívá už třetím rokem. "Zájem obcí o tuto účelovou dotaci roste. Oproti loňskému roku jsme rozpočet na tuto aktivitu o 200 tisíc navýšili. Mohli jsme tedy rozdělit až jeden milion korun," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Libor Joukl.
 

 
 

Krajská dotace na údržbu veřejné zeleně v průjezdních úsecích obcí podél silnic letos pomůže s údržbou 482 tisíc m2 pozemků. Obce mohou získat dotace ve výši 0,70 Kč za m2 za dvojí sečení v průběhu vegetačního období. "Údržba vegetace v průjezdních úsecích je velice komplikovaná z hlediska nevyjasněnosti majetkoprávních vztahů a různých právních výkladů. Tento pravidelný dotační titul má přispět ke zvýšení bezpečnosti na našich silnicích, především k zpřehlednění komunikací. Dalším pozitivem krajské podpory je estetický efekt,“ uvedl Libor Joukl.

 

Rok

Počet obcí s dotací

Celková výše dotace v tis. Kč

2008

67

444

2009

68

518,5

2010

92

670,1

Celkem

1632,6

                Tab. 1: Vývoj přidělených dotací na údržbu vegetace kolem silnic obcím na Vysočině

 

Rostoucí počet žadatelů si Libor Joukl vysvětluje především současnou finanční tísní některých obcí a také jednoduchou administrací dotace.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2010 / 27.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze