Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočinu čistilo celý týden více než 14 tisíc lidí

odpadky
Letošního jarního úklidu Vysočiny se aktivně zúčastnilo 14 534 registrovaných účastníků. Další stovky dobrovolníků čistily náš region samostatně bez krajské záštity. "Během týdne Čisté Vysočiny jsme vedli v evidenci 215 oficiálních úklidů, denně 20 až 30 akcí s různou podporou veřejnosti, škol a neziskových organizací," uvedl radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.
 

 
 

V loňském roce se do akce Čistá Vysočina zapojilo 6 tisíc lidí a bylo sesbíráno přes 30 tun odpadků určených k dalšímu zpracování. "Letos se podařilo vyčistit Vysočinu od 60 tun odpadků. Je až zarážející, co všechno lidé vyhodí do přírody. Vedle plastových lahví a starých pneumatik se letos dostalo i na úklid např. polystyrenu z izolací, obalů od parfumérie či nejrůznějších odpadlých dílů z automobilů," prozradil radní pro regionální rozvoj Martin Hyský.

V letošním roce přibylo kolem silnic černých skládek a vyhozených pytlů naplněných odpadem.

 

Příkladem šli i radní kraje Vysočina, kteří pod vedením pana hejtmana Jiřího Běhounka vyrazili uklízet příkopy kolem krajských silnic v úterý 20. dubna odpoledne. Během dvou hodin nasbírali na úseku mezi Jihlavou a Přísekou 25 pytlů odpadků, vyhozených nezodpovědnými řidiči.

 

Akci Čistá Vysočina organizoval kraj Vysočina již druhým rokem. Jedná se o aktivitu projektu „Vysočina 21“, který realizuje  krajská samospráva za podpory Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR.

 

Další připravovanou aktivitou projetu „Vysočina 21“ je Veletrh produktů typických pro kraj Vysočina, který se uskuteční 6. května 2010 v Jihlavě. Cílem této zcela nové aktivity je  seznámit  veřejnost s regionálními produkty a podpořit regionální trh s kvalitním a nezaměnitelným zbožím. 

 

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 

Vysočinu čistilo celý týden více než 14 tisíc lidí

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.4.2010 / 26.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze