Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina pokračuje v e-aukcích a šetří na nákupech energií

zasuvka
Vysočina pokračuje v elektronických aukcích na komplexní služby k výběru dodavatele elektrické energie a zemního plynu pro rok 2011. Dalším aukcím bude předcházet zhruba půlroční audit současné spotřeby plynu nejen u úřednických budov, ale i u všech krajských příspěvkových organizací. Pokud jde o přípravu soutěže na dodávku elektrické energie, kraj bude aktualizovat již pořízená data. Na základě auditů a e-aukcí, které proběhly v roce 2009 a 2010, je předpokládaná úspora podle docílené nákupní ceny na předpokládané množství odběru přibližně 32 mil. Kč.
 

 
 

"Samotné aukci vždy předchází delší fáze zpracování návrhu zadávací dokumentace pro centrální zadávání dodávek, schválení zakázky krajskou radou, poté dodavatel provede komplexní administraci nadlimitní veřejné zakázky včetně závěrečné elektronické aukce, jejího vyhodnocení, doporučení uzavření smlouvy s vítěznými dodavateli elektřiny a zemního plynu. Předpokládáme, že soutěžit budeme letos na podzim," uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný s tím, že se soutěží dodávky pro rok 2011.

 

Zatím poslední elektronická aukce na dodávku zemního plynu pro krajská zdravotnická zařízení přinesla kraji Vysočina úsporu zhruba 20 mil. Kč. Kraj Vysočina je průkopníkem mezi kraji a veřejnými institucemi v soutěžení vybraných komodit formou elektronické aukce.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.4.2010 / 23.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze