Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Slovenský prezident pochválil studenty tradičních oborů z Vysočiny

Malování na sklo
Čtyři krajské střední školy reprezentují ještě dnes tradiční obory na největším veletrhu vzdělání Slovenské republiky Mladý tvorca v Nitře. Střední škola obchodu a služeb Jihlava představuje obor hodinář, Střední škola stavební Jihlava vyslala do partnerského regionu studenty projektující budovy v CAD, Akademie Světlá nad Sázavou prezentuje broušení a malby na sklo a Stření škola technická Jihlava spoluvystavuje se svým nitranským partnerem.
 

 
 

Slovenský tradiční veletrh vzdělání Mladý tvorca umožňuje středním školám prezentovat prostřednictvím výrobků a ukázek zručností výsledky odborného vzdělávání a přípravu pro budoucí zaměstnání. "Rodiče žáků základních škol, kteří se rozhodující o výběru budoucího povolání svých dětí, se mají možnost seznámit s odbornou přípravou a vzděláváním na jednotlivých typech škol. Stejný způsob propagace resp. využití veletrhů známe i u nás, ale jeho celostátní obdoba v České republice nemá tradici a pravděpodobně zatím ani schopného pořadatele," uvedla vedoucí krajské delegace Marie Kružíková.

 

Veletrh Mladý tvorca navštívil také prezident SR Ivan Gašparovič. Svou návštěvou překvapil i expozici kraje Vysočina. "Pan prezident obdivoval práci učňů oboru hodinář a výrobky ze skla, které studenti světelské střední školy foukali přímo na přání veřejnosti," komentoval návštěvu náměstek hejtmana Libor Joukl.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Nitra - Mladý tvorca

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.4.2010 / 22.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze