Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina připravila regionální kampaň na podporu turistiky za evropské peníze

turistka
Kraj Vysočina plánuje už na začátek letošního léta velkou kampaň na podporu domácí turistiky. Prostřednictvím inzerátů a spotů chce zvýšit zájem o dovolenou v regionu na pomezí Čech a Moravy u domácích rekreantů, kteří už teď tvoří rozhodující část návštěvníků. Náklady na dvouletou propagaci dosáhnou téměř 10 milionů korun, více jak 9 milionů korun pokryje dotace z ROP Jihovýchod.
 

 
 

"Domníváme se, že současná nízká návštěvnost turistů v našem regionu neodpovídá potenciálu, který na Vysočině je, ať už z hlediska životního prostředí a vzhledu krajiny, tak třeba i památek a jiných zajímavostí," uvedl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Rada kraje Vysočina rozhodla o přidělení zakázky na realizaci kampaně firmě Medial Agency. Z výběrového řízení bylo podle hejtmana vyřazeno osm uchazečů. Rozhodovalo se mezi zbývajícími třemi nabídkami.

 

Na Vysočině loni podle Českého statistického úřadu nocovalo 366.300 turistů. V uplynulém roce se pokles týkal počtu cizinců i domácích hostů. Čechů se však v kraji i tak ubytovalo 315 000, zahraničních návštěvníků bylo 51 300.

 

Součástí krajské mediální kampaně bude inzerce v novinách a v rozhlase; zajímavosti Vysočiny budou přibližovat také spoty promítané před programem v kinech. Letní část kampaně bude zaměřena celorepublikově. Do lyžařských a běžkařských areálů chce kraj ale lákat především obyvatele ze sousedních krajů, pro které může být cesta na Vysočinu výhodnější než pobyt v horách. Letáky se zimní nabídkou budou ve vybraných okresech roznášeny až do domácností.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Vyberte si dovolenou na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.4.2010 / 21.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze