Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Silnice na jižní Moravě už nebudou na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina

Silnice
Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes v obci Lubné (JMK) společně podepsali memorandum o majetkoprávním vypořádání pozemků. V praxi to znamená, že v dohledné době bude dokončen bezúplatný převod pozemků pod komunikacemi, které jsou od 1. ledna 2005 po změně hranic krajů na území Jihomoravského kraje a dosud mají původního vlastníka – Vysočinu. Řádově jde o 780 tisíc m2 pozemků v hodnotě přesahující 15 miliónů korun.
 

 
 

„Podpisem jsme se zavázali, že učiníme veškeré kroky nezbytné k vzájemnému majetkoprávnímu vypořádání pozemků pod komunikacemi II. a III. tříd, mostů a ostatních objektů na komunikacích v oblasti hranice mezi oběma kraji. Jsme rozhodnuti dotáhnout do konce proces, který se vleče již pět let a naši předchůdci ho z nám neznámých důvodů stále odkládali,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a zároveň dodal, že projednání majetkoprávního vypořádání pozemků kraje Vysočina na území Jihomoravského kraje bude předmětem nejbližšího zasedání krajského zastupitelstva v květnu.

 

Kraj Vysočina nyní stále vlastní pozemky pod komunikacemi, které přešly do správy Jihomoravského kraje po 1. lednu 2005, kdy došlo ke změně hranic krajů. „Konkrétně jde o 776 482 m2 pozemků. Kromě toho se s jižní Moravou dělíme o jeden most. Jeho spoluvlastnictví není ideální dále zachovávat. Řešením je předat polovinu mostu Jihomoravskému kraji, který již před časem zpracoval přípravu investiční akce zahrnující i rekonstrukci tohoto mostu,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2010 / 20.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze