Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Francouzsky bude středoškoláky na Vysočině učit nový lektor z partnerského regionu

slovníky
V novém školním roce bude na Vysočině spolupracovat při výuce francouzského jazyka nový rodilý mluvčí. K nám do regionu jej vyšle samospráva francouzského partnerského regionu Champagne Ardenne. Roční spolupráce se bude týkat minimálně čtyř krajských středních škol se zařazenou výukou francouzského jazyka.
 

 
 

„Na prvním pokusu o spolupráci ve výuce cizího jazyka jsme odladili drobné technické nedokonalosti společného projektu. Ozývají se nám střední školy, které by rády do výuky zařadily prvek konverzace s cizím lektorem. V tuto chvíli poptávka převyšuje kapacitu nabídky,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.

 

Kraj Vysočina má zájem o další rozšiřování výuky cizích jazyků na středních školách. I z tohoto důvodu neomezuje projet konverzace ve francouzském jazyce pouze na studenty středních škol, ale rozšiřuje jej i na jejich pedagogy. Pro ně bude organizovat výuku s lektorem Vysočina Education, p. o.

 

Kraj Vysočina nyní dojednává podmínky pro možné jazykové stáže studentů krajských středních škol přímo v regionu Champagne Ardenne. První student by mohl ve Francii zahájit nový školní rok.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2010 / 20.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze