Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obce Vysočiny získaly další miliony na nové bytové jednotky

klic
Ministerstvo pro místní rozvoj v minulých dnech schválilo dotace z rozpočtu ministerstva na bydlení v roce 2010. Obce z Vysočiny byly nejúspěšnější v oblasti čerpání na výstavbu technické infrastruktury. Z celkem 108 projektů vybraných k podpoře pro rok 2010 v celé České republice je 24 z našeho kraje.
 

 
 

Obce z Vysočiny obdrží bezmála 16 milionů korun určených na výstavbu dopravní a technické infrastruktury pro následnou výstavbu bytových a rodinných domů. „Největší projekty budou realizovány v Náměšti nad Oslavou, kde vznikne 36 bytových jednotek, a v Krucemburku, kde jich bude jen o dvě méně,“ uvedl Luděk Hrůza z krajského odboru regionálního rozvoje s tím, že dle pravidel programu musí být projekty dokončeny do tří let od rozhodnutí o poskytnutí dotace.

 

Aktivitu resp. přípravné kroky obcí v této oblasti občanského rozvoje kraj dlouhodobě podporuje prostřednictvím Fondu Vysočiny, v rámci kterého bylo vyhlášeno již šest ročníků grantového programu Bydlete na venkově. „Grantový program Bydlete na venkově slouží pro přípravu projektové dokumentace nutné k realizaci těchto projektů. Od roku 2002 podpořila krajská samospráva celkem 131 projektových dokumentací souhrnnou dotací ve výši téměř devíti milionů korun,“ doplnil náměstek hetmana pro oblast grantové politiky a financí Vladimír Novotný.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2010 / 19.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze