Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

HELE LIDI

Axmanova technika modelování
Jak nejlépe „zapojit“ naše nevidomé spoluobčany do běžného života – jakou technikou a programem lze realizovat výuku pro slepé v oborech řemeslník, učitel, výtvarník – to byly hlavní témata prezentace Terezy Axmanové z občanského sdružení Slepíši pro ředitele základních a mateřských škol na Vysočině. Setkání se uskutečnilo ve středu 14. dubna v sídle kraje a občanské sdružení Slepíši na něm představilo projekt s názvem HELE LIDI.
 

 
 

Předsedkyně sdružení Tereza Axmanová pohovořila o výuce techniky ATM pro nevidící (Axmanova technika modelování) a mimo jiné řekla, že: „Celý proces je vlastně životní příprava nevidomých“. Štěpán Axman potom přítomné podrobně seznámil s projektem HELE LIDI, který se realizuje na ZŠ a MŠ. „Jde o to seznámit děti aktivní formou hry pomocí haptických pomůcek - počítadla, abeceda - se slepými. Slepí Mentoři seznamují děti se „svým“ světem pomocí modelování, vyprávění a to přímo v  prostředí jejich školy či školky,“ dodal Štěpán Axman.

 

Se zavázanýma očima nebo formou pohádky se školáci a předškolní děti seznámí nenásilnou formou se světem tmy a naučí se odmalička chápat potřeby slepých. Petra Voglová – jedna z prvních mentorek o svých nelehkých začátcích řekla: „Je pravda, že tréma byla, ale teď už je to pohoda; zapracovala jsem se postupně, nešlo to naráz.“

 

  • Regina Novotná, odbor sekretariátu hejtmana
    novotna.r@kr-vysocina.cz
 

HELE LIDI

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.4.2010 / 16.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze