Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj spustí vlajky a uctí minutou ticha památku obětí leteckého neštěstí

Vláda ČR na svém dnešním mimořádném zasedání rozhodla po dohodě s českým prezidentem vyhlásit den smutku na 17. a 18. dubna 2010. Stane se tak v souvislosti s leteckým neštěstím u ruského Smolenska, při němž zahynul polský prezident s manželkou a další desítky osob jeho doprovodu.
 

 
 

„Vyzýváme všechny obyvatele České republiky, aby dne 17. dubna v poledne minutou ticha uctili památku tohoto neštěstí,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci vicepremiér Jan Kohout. Vláda také rozhodla o stažení vlajek na půl žerdi.

 

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek nechává na zvážení pořadatelů rozhodnutí o konání či nekonání akce, avšak doporučuje všem organizátorům společenských, kulturních a sportovních akcí v regionu, aby důstojně a vhodnou formou uctili minutou ticha památku obětí tragické letecké nehody. Vlajky České republiky na budovách kraje Vysočina a krajem zřizovaných institucí budou přes tento víkend pietně staženy na půl žerdi.

 

„Tragická událost by nám všem měla připomenout, abychom v našem každodenním životě jednali s větší pokorou, úctou k sobě navzájem, abychom méně riskovali a byli ohleduplnějšími,“ zdůraznil Jiří Běhounek.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.4.2010 / 13.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze