Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Statistika petic a stížností za rok 2009

dokumenty
Ze statistiky vedené Krajským úřadem kraje Vysočina vyplývá, že v roce 2009 došlo ve srovnání s rokem 2008 k mírnému poklesu celkového počtu přijatých petic a stížností. V loňském roce krajský úřad evidoval 4 petice a 263 stížností. Nepatrně se zvýšil počet podaných anonymních oznámení. Nejčastěji občané podávají stížnosti na způsob poskytování zdravotní péče nebo na postupy ředitelů příspěvkových organizací.
 

 
 

V případě podání petic šlo o stav konkrétní komunikace po opravě. „Pisatelé petice byli vyrozuměni o výsledku šetření a bylo jim sděleno, že záležitost úřad řeší v reklamačním řízení,“ vysvětlila konkrétní řešení petice Eva Rydvalová z Krajského úřadu kraje Vysočina. Další petice se týkaly pořádání technopárty, možného rušení železničních spojů a výstavby parkoviště v Jihlavě. Tato poslední petice byla k řešení postoupena magistrátu krajského města.

 

Pokud jde o předmět stížností, kterých krajský úřad za loňský rok prošetřoval 170 (šetřeno bylo 141 stížností dle pravidel, 23 dle správního řádu, 6 dle zákona o poskytování informací), pak došlo ke snížení počtu stížností na postup zaměstnanců kraje a obecně na školství. Naopak došlo ke zvýšení počtu stížností na postup ředitelů příspěvkových organizací kraje Vysočina nebo na zdravotnická zařízení včetně poskytování zdravotní péče.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.3.2010 / 30.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies