Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„Věnuj mobil“ vyzývá kraj

Na rozvoj sběru použitých elektrozařízení se druhým rokem zaměřuje společný projekt kraje Vysočina s provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení společností ASEKOL s.r.o.
 

 
 

V letošním roce získají další města, městyse a obce přístřešky na skladování elektrozařízení, tzv. E-domky i klecové a stacionární kontejnery na drobné elektro. Opakovat se bude dílčí doplňková soutěž v soutěži obcí „My třídíme nejlépe“ ve výtěžnosti zpětného odběru elektrozařízení pro obce zapojené do systému Asekol.

 

Novinkou je akce s názvem Věnuj mobil. Zdeněk Ryšavý, radní pro životní prostředí, vysvětlil její podstatu: „Obyvatelé kraje obdrží jako přílohu krajských novin speciální obálky, pomocí kterých se budou moci zbavit svých nefunkčních či zastaralých telefonů a přitom si zasoutěžit a podpořit dobrou věc.“ Společnost Asekol totiž u zaslaných telefonů zajistí ověření funkčnosti a poté je spolu s příslušenstvím poskytnou sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina pro adoptované děti a děti v pěstounské péči.

 

Součástí společného projektu jsou i venkovní akce a tématická výstava o zpětném odběru elektrozařízení, která je plánovaná na podzim v prostorách krajského úřadu. „Věřím, že projekt přispěje k udržení předních pozic, které kraj Vysočina ve sběru elektrozařízení v rámci České republiky drží,“ uzavřel Zdeněk Ryšavý.

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.3.2010 / 30.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies