Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žáci z Vysočiny uspěli na Národní konferenci ENERSOL 2010

Národní konference programu environmentálního vzdělávání ENERSOL 2010 se uskutečnila na konci minulého týdne v Otrokovicích. Kraj Vysočina si ze Zlínského kraje přivezl třetí místo ve vedlejší kategorii za Ekologický kalendář žáků 3. ročníku Střední školy obchodu a služeb Jihlava. Projekt ENERSOL si klade za cíl vzdělávat pedagogy a žáky v oblasti obnovitelných zdrojů energie, šetření energií a snižování emisí v dopravě.
 

 
 

Z krajského kola, které proběhlo na začátku března v Jihlavě postoupilo do národní soutěže ENERSOL pět nejlepších projektů. Třetí příčku obsadil v krajském kole Radek Hedbávný ze SŠS Třebíč, druhý byl František Dolský ze SŠOS Jihlava a vítězem se stal David Kolář ze SPŠ a VOŠ Žďár nad Sázavou s prací „Proč ANO nebo NE Stirlingův motor pro obnovitelné zdroje energie.“ Do Otrokovic dále postoupili Vojtěch Pudil a Tomáš Plachý ze SŠT Jihlava, Pavel Milfajt s Martinem Prudkým ze SŠT Žďár nad Sázavou a také Ekologický kalendář, který uspěl ve vedlejší kategorii.

 

Členem reprezentačního družstva, které bude zastupovat Českou republiku na národní konferenci ENERSOL v Trnavě a Brně, byl za kraj Vysočina nominován David Kolář z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou.

 

Příští národní finále ENERSOL 2011 by měla přivítat Jihlava.

 

Pozn.: V kraji Vysočina se letos do projektu ENERSOL zapojilo 10 škol s 28 žákovskými pracemi. Odborná porota pak vybírala pětici postupujících do národního kola z 12 nejlepších projektů.

Regionální vzdělávací centrum projektu ENERSOL 2010 pro kraj Vysočina je umístěno ve Střední škole technické v Jihlavě.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.3.2010 / 30.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies