Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž Poznej Vysočinu vyhrál Michal Dohnal z Havlíčkova Brodu

Michal Dohnal s radní Marií Kružíkovou
Mezi prvními třemi nejlepšími řešiteli otázek finálového kola soutěže Poznej Vysočinu figurují dva žáci havlíčkobrodských základních škol Michal Dohnal a Vít Varga. Třetí místo patří těsně Elišce Petrové, která navštěvuje ZŠ v Lukách nad Jihlavou. Historicky první vědomostní soutěž pro žáky druhých stupňů základních škol měla ověřit obecné znalosti o regionu u této věkové skupiny. Čtyřicítka nejlepších se za odměnu koncem dubna podívá na dva dny do Prahy. Navštíví divadelní představení, prohlédnou si budovu senátu a poslanecké sněmovny nebo areál Pražského hradu.
 

 
 

První nominační kolo soutěže Poznej Vysočinu absolvovali žáci 31 základních škol Vysočiny už v únoru. „ Základní kolo obsahovalo 50 různě obtížných otázek. Každá z registrovaných škol podle dosažených výsledků vybrala dva zástupce – dívku a chlapce, kteří dnes soutěžili v Jihlavě,“ uvedla koordinátorka soutěže Kateřina Holíková. Ve finálovém kole si museli soutěžící poradit s třicítkou otázek. Nejčastěji studenti chybovali v otázce vedení krajského úřadu. Ředitele mylně nahrazovali hejtmanem, který vede samosprávný kraj Vysočina nikoli Krajský úřad kraje Vysočina. Nejúspěšněji řešili soutěžící otázku na počet zlatých olympijských medailí Martiny Sáblíkové, téměř všichni také znají obecné číslo tísňové linky 112.

 

„Zaznamenali jsme velice pozitivní ohlas pedagogů i rodičů žáků škol na tento typ soutěže. Zdá se, že se nám podařilo vzbudit hlubší zájem žáků základních škol o regionální zajímavosti, historii kraje, ale i o soudobé skutečnosti. Uvažujeme, že soutěž budeme organizovat i příští rok,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, který osobně předal úspěšným řešitelům poukazy na poznávací cestu.

 

Partnerem soutěže je společnost PSJ a. s.

 

Výsledky finálového kola soutěže POZNEJ VYSOČINU:

  1. místo Michal Dohnal, ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod
  2. Vít Varga, ZŠ a MŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod
  3. Eliška Petrová, ZŠ Luka nad Jihlavou
  4. Miroslav Holub, ZŠ Kollárova, Jihlava

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.3.2010 / 29.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies