Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zdeněk Ryšavý předčítal dětem v Pelhřimově

Zdeněk Ryšavý
Základní škola Pelhřimov na ulici Osvobození se dnes připojila k projektu Celé Česko čte dětem. Jedním z hostů, který předčítal malým školákům, byl také radní Zdeněk Ryšavý. Cílem celostátního projektu, do kterého se zapojují hlavně školy, školky a knihovny, je podpořit a rozšířit myšlenku číst dětem alespoň 20 minut každý den.
 

 
 

Žákům třetích a čtvrtých tříd přečetl Zdeněk Ryšavý první kapitolu z knihy České dějiny očima Psa od Martiny Drijverové. Ta se snaží originálním a vtipným způsobem přiblížit české dějiny i nejmladší generaci. Na dopolední předčítání, do kterého se zapojily všechny třídy základní školy, navázal během dne další výukový program spojený  s knížkami, četbou a literaturou obecně. „Chtěli bychom docílit toho, aby se čtení stalo běžnou součástí dne našich školáků. Aby knížky vyhledávali, přemýšleli o nich a hlavně aby se naučili porozumět tomu, co čtou,“ uvedla ředitelka školy Vladimíra Madronová.

 

Radní Zdeněk Ryšavý také odpovídal na mnoho zvídavých dotazů. Například jakou knížku měl nejraději v dětství, co čte nyní, kolik stránek měla nejtlustší kniha, kterou přečetl, jakého spisovatele má nejraději a mnoho dalších. „Překvapilo mě, že někteří školáci ve svém věku už čtou knížky určené spíše dospělým, a také mě potěšilo, že děti často sáhnou po naučné knížce nebo encyklopedii,“ řekl Zdeněk Ryšavý.

 

Více o projektu Celé Česko čte dětem na www.celeceskoctedetem.cz

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Zdeněk Ryšavý předčítal dětem v Pelhřimově

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2010 / 26.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies