Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj letos začne s rekonstrukcí Domova sociální péče v Háji

USP Háj
Krajský Ústav sociální péče v Háji u Ledče nad Sázavou projde v letošním roce rekonstrukcí. Práce za zhruba pět milionů korun začnou ještě před prázdninami a skončí na přelomu listopadu a prosince. Po několika letech pronájmu se kraji Vysočina vrátí i zapůjčené prostory posledního patra objektu, které sloužily pacientům Léčebny dlouhodobě nemocných.
 

 
 

Budova panelového typu pochází z roku 1994 a kraj ji průběžně opravoval a dbal na její údržbu. „V letošním roce jsou naplánovány výměny oken v celém objektu a především rekonstrukce sociálních zařízení pokojů,“ uvedl Eduard Jozífek z krajského majetkového odboru. Dále se počítá s vestavbou toalet a sprchových koutů do stávajících pokojů. Počet lůžek na většině pokojů se zároveň sníží na dvě. V zařízení zůstane také několik jednolůžkových a třílůžkových pokojů. Na osmdesát klientů s mentálním postižením tak dostane nové, velmi moderní bydlení a další prostory pro volnočasové a vzdělávací aktivity ústavu.

 

„V letošním roce chceme zrekonstruovat celou budovu včetně pátého patra, které bude do května ještě obývat soukromá Léčebna dlouhodobě nemocných v Háji. Poté dostanou naši klienti nové bydlení, které bude odpovídat standardům sociální péče a zejména umožní našim vychovatelům a sociálním pracovníkům využít další možnosti v oblasti vzdělávacích a psychoterapeutických možnostech s našimi klienty,“ řekl krajský radní Petr Krčál.

 

Současná kapacita 80 lůžek zůstane i do budoucna zachována, neboť snížení počtu lůžek na pokojích bude kompenzováno využitím nově získaných prostor posledního patra léčebny. Rekonstrukce léčebny se obejde bez nutnosti stěhování klientů, pouze si vyžádá jejich přemístění do jiných pokojů.

 

Ústav sociální péče v Háji je jedním z moderních pracovišť, které zřizuje kraj Vysočina a které každoročně vytváří pro své klienty podmínky, které jdou ruku v ruce s humanistickou koncepcí v přístupu v práci s mentálně postiženým klientem a s klientem vyžadující trvalou péči.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Oprava léčebny Háj

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2010 / 26.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze