Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krčál : Sociální služby pomohly talentovaným dětem

Talentovaným dětem ze Žďárska, které se aktivně zabývají bikrosem a dalšími sportovními disciplínami, které jsou sdruženy pod Automotoklub v Hamrech nad Sázavou, předal radní kraje Vysočina vyřazený autobus. Ten předtím využívaly handicapované děti z Diagnostického ústavu sociální péče v Černovicích. Stalo se tak po rozhodnutí Rady kraje Vysočina.
 

 
 

Automotoklub v Hamrech nad Sázavou má velkou tradici v oblasti výchovy talentovaných dětí, které se zabývají cyklotrialem a bikrosem.  Z republikových soutěží si pravidelně vozí několik desítek prestižních ocenění, která dokumentují, že v Hamrech nad Sázavou vyrůstá mnoho národních hvězd. Členové a rodiče sdružení si vybudovali specielní dráhu pro tento druh sportu a zde pořádají celou řadu svých soutěžních klání. Co členové klubu dovedou, předvedli přímo dětem v Černovicích. Skoky na kole, přejezdy nejrůznějších překážek, ale i výškové překonání, při kterém se nám všem tajil dech. Handicapované děti v Diagnostickém ústavu sociální péče v Černovicích, jehož zřizovatelem je kraj Vysočina, se také budou těšit na pozvání do Hamrů nad Sázavou, kde proběhne sportovní den jehož součástí bude celorepublikové klání.

 „Jsem velice rád, že jsme mohli pomoci tak nadějnému klubu, který má ve svém středu mnoho talentů. Společně s dětmi z ústavu z Černovic jsem byl doslova ohromem výkony všech kategorií sportovců. Autobus, který jsme přestali používat, jim zcela určitě pomůže k překonání dalších nástrah, které se v tomto sportu běžně vyskytují. Doufám, že vznikne neformální přátelství mezi našimi dětmi z Černovic a dětmi z Hamrů nad Sázavou,“ řekl radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.3.2010 / 25.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies