Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení a odděleného sběru elektroodpadu v kraji Vysočina

elektrozařízení
Kraj Vysočina uzavřel v letošním roce dohodu o spolupráci se společností ELEKTROWIN a.s., provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení pro skupiny elektrozařízení velké a malé spotřebiče, elektrické a elektronické nástroje.
 

 
 

Z projektu bude podpořeno zavedení kontejnerového výměnného systému ve vybraných městech, která mají zřízené místo zpětného odběru elektrozařízení. Komunikační kampaň prostřednictvím seriálu článků v novinách, spotů v rádiu, školních akcích „Ukliďme si svět“ a venkovních akcí „Zatočme s elektroodpadem“ seznámí interaktivní formou širokou veřejnost s problematikou zpětného odběru elektrozařízení. Projekt financuje společnost Elektrowin ve výši 2,6 mil. Kč.

 

„Jsem velmi rád, že se nám daří rozšiřovat spolupráci v oblasti separace odpadů a zpětného odběru o další významnou firmu,“ neskrývá spokojenost radní Zdeněk Ryšavý, který má ve své gesci oblast životního prostředí a dodává: „Vnímám její zájem i jako ocenění práce oddělení technické ochrany životního prostředí a vynikajících výsledků dlouhodobé spolupráce s kolektivními systémy EKOKOM a ASEKOL. Věřím, že stejně úspěšně budeme naplnovat společný projekt s ELEKTROWINem.“

 

Na celkovém množství zpětného odběru elektrozařízení ve výši 28 515,8 t se kraj Vysočina spolupodílel v roce 2009 množstvím 1 697,2 t. Výtěžnost na obyvatele kraje činila 3,29 kg, což je pomyslná třetí příčka v hodnocení výsledků zpětného odběru mezi všemi kraji.

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.3.2010 / 23.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies