Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Města u dálnice dostanou dotace na kamerové systémy

kamera
Velké Meziříčí, Humpolec, Velká Bíteš a Měřín budou letos nakupovat kamerové systémy nebo osvětlovat riziková místa. Pomohou jim k tomu peníze ze státní a krajské dotace na prevenci kriminality ve výši téměř dvou milionů korun. První letošní výzva byla záměrně směřována na úzkou skupinu obcí ležících v blízkosti dálnice D1, kde Policie ČR zaznamenala zvýšený počet trestných činů.
 

 
 

O dotaci z Programu prevence kriminality požádaly dle platných podmínek pouze čtyři obce z 25 možných. „Účelem poskytnutí dotace byla podpora a motivace regionálních obcí, jejichž územním obvodem prochází dálnice D1 a které jsou nejvíce zatíženy kriminalitou. Naším cílem je podpořit projekty zaměřené na omezování a snižování majetkové, případně i násilné kriminality a zvyšování nebezpečí pro pachatele, že budou při páchání trestné činnosti dopadeni,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

V této první výzvě si města rozdělí 1,7 mil. Kč státní dotace a 227 tisíc Kč krajské dotace. Budou realizovat projekty celkem za téměř 3,5 mil. Kč.

 

město

projekt

Hodnota projektu v tis. Kč

Velké Meziříčí

Rozšíření kamerového systému a osvětlení

625

Humpolec

Rozšíření kamerového systému

999

Velká Bíteš

Městský mobilní kamerový dohlížecí systém

911,5

Měřín

Osvětlení rizikových míst a příprava kamerového systému

986

Tab.1: Přehled schválených projektů

 

V krajském rozpočtu je na prevenci kriminality vyčleněno v tuto chvíli ještě 1,2 mil. Kč. V průběhu letošního roku bude tedy krajem Vysočina vyhlášena další výzva zaměřená na pro-gramy prevence kriminality. „Bude na odborné pracovní skupině, které oblasti například sociální či situační prevence vybere k podpoře a jak široká bude skupina definovaných žadatelů,“ uvedl Josef Pokorný z Krajského úřadu kraje Vysočina.


V loňském roce kraj Vysočina vyhlásil také výzvu na podporu prevence kriminality. Celkem pět projektů bylo podpořeno ze státní dotace částkou 1,6 mil, Kč a sedm projektů z krajské dotace částkou 1,5 mil. Kč. Celková hodnota všech realizovaných projektů přesáhla díky spoluúčasti žadatelů 5 mil. Kč. Nejčastěji se jednalo o projekty na rozšíření stávajících kamerových dohlížecích systémů, dále pak o instalaci osvětlení na bezpečnostně problémových lokalitách a instalaci elektronických zabezpečovacích systémů na budovy v majetku obcí.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.3.2010 / 23.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies