Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třetí babybox na Vysočině funguje v Třebíči

Od 19. března je v provozu babybox při Nemocnici Třebíč. Záměrně je umístěn na nepříliš frekventovaném místě, ale v blízkosti vchodu. Třebíč je třetím místem s babyboxem na Vysočině. Matky v tíživé situaci do něj mohou anonymně odložit novorozence.
 

 
 

V České republice nyní funguje 34 babyboxů. Tři jsou k dispozici na Vysočině - v Jihlavě, Pelhřimově a nově v Třebíči. Podle informací společnosti Statim, která projekt babyboxů v ČR řídí, bylo za dobu, co v Česku babyboxy fungují, do nich odloženo 31 miminek, 13 chlapečků a 18 holčiček. Na Vysočině zatím nebyla tato "schránka" nikým využita.

 

Babyboxy na Vysočině:

Nemocnice Pelhřimov: 21. prosince 2007 (Slovanského bratrství,Pelhřimov, babybox se nachází v přízemí dětského pavilonu)Nemocnice Jihlava: 19. září 2009 (Vrchlického ulice, Jihlava, babybox se nachází v přízemí ve spojovací chodbě mezi vchodovou halou sinformačním centrum a ambulantním traktem)

Nemocmice Třebíč: 19. března 2010 ( Purkyňovo náměstí, Třebíč, babybox je umístěn u vstupu do nemocnice, kousek od vrátnice, napravo od vchodu)

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2010 / 22.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze