Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vladimír Novotný: Dotace spolkům a sdružením krize neohrozila

Vladimír Novotný
Sto tisíc korun krajských dotací si mezi sebou v letošním roce rozdělí Konfederace politických vězňů České republiky v kraji Vysočina, Český svaz bojovníků za svobodu, Vojenské sdružení rehabilitovaných AČR, Svaz důchodců ČR - krajská rada kraje Vysočina a dále Moravskoslezský svaz Vojenských táborů nucených prací Pomocné technické prapory. Finanční prostředky využívají sdružení především k pořádání členských schůzí, vydávání klubových zpravodajů, zajišťování klubových akcí apod.
 

 
 

"Naším cílem je podpořit společné aktivity osob, které mají společné zájmy a pro které slova svoboda, čeest a vlastenectví nejsou pouze prázdné pojmy. Všechny podpořené spolky měly a mají významný vliv na utváření obrazu naší společnosti. Pokud dotace pomůže zlepšit jejich komunikaci s okolím a udržet jejich zájem o současné dění s tím, že nám poskytují neocenitelnou zpětnou vazbu, pak jde o pomoc správnými směry," uvedl náměstek hejtmana Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

 

V současné době výše uvedené podpořené spolky sdružují téměř 3500 osob. Jejich aktivity nemají kromě skromných členských příspěvků téměř žádnou pravidelnou podporu ze strany veřejných institucí. Kraj Vysočina jejich aktivity podporuje od roku 2006.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2010 / 2.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze