Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Mezinárodní spolupráce pomáhá rozvoji krajských služeb

Ve dnech 23. – 24. února se v prostorách Českého svazu vědeckotechnických společností v Praze uskutečnil třetí meziregionální seminář projektu ICHNOS Plus, který je financovaný z programu EU Interreg IVC. Zástupci regionálních samospráv a expertních organizací ze španělské Galicie, italské Sardinie, řeckého Severoegejského regionu, finského Tartu, polské Slezské Rudy a českého kraje Vysočina představili současnou problematiku aktivit, které významně ulehčují zejména malým a středním podnikům jejich vstup na regionální trh a následnou komunikaci s veřejnou správou.
 

 
 

Václav Jáchim, vedoucí koncepčního oddělení odboru informatiky kraje Vysočina, poznamenal: „Kraj Vysočina se v rámci projektu ICHNOS Plus snaží realizovat dvě stěžejní aktivity. Za prvé definovat a pomocí studie proveditelnosti rozpracovat možnou implementaci modelu kontaktního centra s poskytováním informací podnikatelům v kraji, za druhé pak využít zkušeností jednotlivých projektových partnerů ze zahraničí a na jejich základě se z pozice kraje snažit ovlivnit zaměření priorit pro budoucí operační programy, tedy prostředky Strukturálních fondů EU v období po roce 2013.“

 

Vzhledem k tomu, že jedním z hlavních cílů tohoto projektu je využít znalosti pro definování priorit regionálních operačních programů, bylo v rámci semináře velmi zajímavé sledovat, jakým zůsobem jsou tyto aktivity řešeny v různých evropských zemích a regionech. Kraj Vysočina již diskutuje na toto téma se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, v nejbližší době se pak uskuteční setkání s vedením Úřadu regionální rady NUTS2 Jihovýchod jako garantem příslušného Regionálního operačního programu. Tímto způsobem se výstupy mezinárodní spolupráce využijí v koktrétních aktivitách na regionální úrovni.

 

Projekt má vlastní webovou stránku http://www.ichnos-project.org

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2010 / 26.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies