Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Martin Hyský: Omezení činnosti CzechInvestu ohrozí získávání dotací

ilustrační foto
Agentura CzechInvest snižuje počty zaměstnanců na svých pobočkách. I Vysočině tedy hrozí až úplné zrušení regionálního poradenství prostřednictvím CzechInvestu. To by mohlo zkomplikovat či zhoršit čerpání evropských dotací zejména z Operačního programu Podnikání a inovace. V době hospodářské krize to bude mít negativní dopad na podnikatelskou sféru. Na omezení činnosti vládní agentury pro získávání investic reagoval dopisem adresovaným ministrovi průmyslu a obchodu Vladimíru Tošovskému také hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Požaduje přehodnocení zrušení agendy konzultačních a administrativních činností agentury CzechInvest na Vysočině.
 

 
 

"Navrhované zrušení konzultačních a administrativních činností strukturálních fondů v regionální kanceláři CzechInvest jistě nepřispěje k lepšímu čerpání finančních prostředků ze strany podnikatelského sektoru v tomto operačním programu, neboť vzhledem k náročnosti a proměnlivosti dotačních pravidel je dle mého názoru konzultační místo v každém regionu nezbytné. Samozřejmě špatná informovanost jak žadatele, tak příjemce dotace z OPPI, či jiného dotačního titulu může vést např. ke krácení dotací, zamítnutí projektu, vrácení celé dotace i s příslušnou penalizací, což může v krajním případě vyvolat likvidaci firmy a tím přispět ke zvýšení nezaměstnanosti v kraji Vysočina a v konečném důsledku snížení konkurenceschopnosti našeho kraje," uvedl konkrétní důvody obav krajské samosprávy Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

Agentura CzechInvest  (založená 1. 11. 1992) pomáhá podnikatelům v regionech získávat dotace z tzv. Operačního programu podnikání a inovace, jehož řídícím orgánem je ministerstvo průmyslu a obchodu. V rámci tohoto programu může Česko z Evropské unie v letech 2007 až 2013 získat až 100 miliard korun.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.2.2010 / 23.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze