Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

V březnu startuje hlasování v anketě Zlatá jeřabina 2009

Zlatá jeřabina
Objektem rozhodování veřejnosti v anketě Zlatá jeřabina 2009 bude i letos pestrá šedesátka kulturních aktivit včetně výsledků péče o kulturní dědictví. Hlasování začne 1. března. Hlasy lze odeslat elektronickým formulářem z webových stránek kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz, informace jsou k dispozici v sekci kultura a památky. Anketní lístky budou také součástí únorového vydání novin Kraj Vysočina.
 

 
 

„Hlasování o Cenu kraje Vysočina za kulturní počin roku probíhá od 1. března do 9. dubna 2010.

Anketa je tradičně rozdělena do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Jejím cílem je poukázat na pestrost kulturních aktivit, které se v průběhu roku 2009 uskutečnily na území našeho kraje, a opomenuty nezůstávají ani obnovy kulturních památek, na které vynakládají jejich vlastníci velké úsilí,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.

 

Stejně, jako v minulých ročnících bude popis jednotlivých počinů včetně fotografií vystihujících atmosféru při akcích nebo zachycujících současný stav památky k dispozici na webových stránkách kraje Vysočina v sekci kultura a památky. Novinkou letošního elektronického hlasování je skrytá průběžná úspěšnost jednotlivých projektů. „Chceme tak předejít případnému ovlivňování dosud nerozhodnutých účastníků ankety. Navíc tak bude celý průběh ankety více atraktivní a napínavý,“ doplnil Tomáš Škaryd.

 

Bonusem pro tři vylosované z těch, kteří se zúčastní hlasování, je nejen nabídnutí účasti na slavnostním vyhlášení výsledků ankety, ale také získání knih podpořených z grantového programu Edice Vysočiny včetně dárkového poukazu na divadelní představení dle vlastního výběru pro sezónu 2010/2011 v Horáckém divadle Jihlava. Slavnostní galavečer, v rámci něhož budou oceněny první tři vítězné počiny v každé kategorii, se uskuteční za hudebního doprovodu vokální skupiny Voxtet ve čtvrtek 20. května 2010 v Horáckém divadle Jihlava.

 

Podmínky hlasování:

  • Svůj hlas můžete dát vždy jen jedné akci v každé kategorii
  • Každý má právo hlasovat pouze jedenkrát
  • Hlasovat v anketě mohou pouze občané ČR

Vyhlašovatel ankety si vyhrazuje právo ověření platnosti zaslaných hlasů a případného vyřazení prokazatelně neplatných hlasů.

 

V loňském roce bylo do ankety Zlatá jeřabina zasláno celkem 15 824 platných hlasů, z toho v kategorii Kulturní aktivita 5 489 hlasů a v kategorii Péče o kulturní dědictví 10 335 hlasů. Vítězem kategorie Kulturní aktivita se stal Trampský širák - festival folk, country a trampské hudby, vítězem kategorie Péče o kulturní dědictví se stala Celková obnova klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie ze Žďáru nad Sázavou.

 

Vyhlášení ankety Zlatá jeřabina 2008 - http://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id_org=450008&id=4020148&p1=1091

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.2.2010 / 16.2.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze